Польща оскаржила в суді рішення Єврокомісії щодо «Газпрому»

Польська компанія PGNiG звинувачує «Газпром» у монополізації ринку палива і незаконному завищенні цін.

СвітЮрій Братюк, 16 жовтня 201885581

У вівторок, 16 жовтня, польська компанія PGNiG оскаржила рішення Єврокомісії щодо антимонопольної справи «Газпрому». Про це повідомляє PAP з посиланням на власні джерела.

Журналісти, зокрема, розповіли, що польська нафтогазова компанія PGNiG оскаржила у Суді ЄС рішення Єврокомісії щодо угоди польської компанії з «Газпромом». У травні Єврокомісія вирішила не штрафувати російський концерн, однак поклала на нього низку зобов’язань, щоб уможливити вільне постачання газу за конкурентними цінами у Центральну і Східну Європу. Польська компанія звинувачує «Газпром» у монополізації ринку палива і незаконному завищенні цін.

Зокрема, польська сторона заявляє, що «Газпром» запобігав внутрішньоєвропейській конкуренції, перешкоджаючи своїм контрактним партнерам перепродавати поставлений газ іншим країнам. Таким чином газ для Польщі, наприклад, був по 350 дол. за тисячу кубометрів, а для Німеччини, яка географічно розташована далі від Росії - 200 дол. Газовий шантаж «Газпром» застосовував і до інших країн Центрально-Східної Європи.

Варто також уточнити, що 2 липня, Стокгольмський арбітражний суд виніс схвальне рішення у справі польської газової компанії PGNiG проти російського Газпрому. Рішення гарантує можливість зниження ціни на російський газ. Питання було передано до суду, оскільки російська сторона відмовляла у можливості зниження ціни, аргументуючи це так званими Ямальськими угодами, які були підписані ще в 1996 році і будуть дійсними ще до 2022 року. Ціни у контракті були значно вищими ніж середньостатистична вартість газу на світових ринках.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук