Польща святкує 100-річчя відновлення незалежності

У багатьох містах відбудуться марші націоналістів, посольство України в Польщі попереджає про можливі провокації

11 листопада

В неділю, 11 листопада, Польща відзначає День незалежності. У цьому році виповнюється 100 років з моменту відновлення незалежності Республіки. З нагоди свята в різних містах країни заплановані різноманітні заходи, ходи і марші.

Основні офіційні урочистості за участю президента країни Анджея Дуди відбудуться у центрі Варшави опівдні, там біля Могили невідомого солдата відбудеться урочиста зміна варти та огляд військ. Рівно опівдні в усіх містах Польщі пролунає державний гімн країни – Мазурка Домбровського.

У другій половині дня у Варшаві має пройти Марш незалежності - щорічна хода, яка організовується націоналістами й ультраправими. Як правило, в цьому заході беруть участь кілька десятків тисяч людей, він супроводжується ксенофобськими гаслами і провокаційними транспарантами.

Зазначимо, що з огляду на можливі провокації мер Варшави Ганна Гронкевич-Вальц цього року заборонила ходу, однак заборону скасував суд Варшави.

Ще раніше, щоб обійти рішення влади польської столиці, президент Польщі Анджей Дуда і прем'єр-міністр Матеуш Моравецький закликали влаштувати загальнонаціональний марш, який назвали Біло-червоний марш за кольорами польського національного прапора.

У Варшаві хода розпочнеться о 15:00 за Києвом на площі Романа Дмовського, де президент Анджей Дуда виступить з промовою, після чого колона почне рух у напрямку Національного стадіону на іншому березі Вісли.

Раніше Посольство України в Польщі попередило про можливі провокації, які у Варшаві планують польські радикальні організації під виглядом начебто «українських націоналістів».

«За наявною оперативною інформацією, 11 листопада у Варшаві деякі радикальні польські спільноти мають намір здійснити провокації, у тому числі під виглядом так званих українських націоналістів. Посольство просить громадян України – жителів і гостей столиці Польщі – в цей день проявляти особливу пильність та обережність. Насамперед, під час перебування у центрі міста та поблизу Національного стадіону», - йдеться в повідомленні посольства у Facebook.

День незалежності Польщі був започаткований у 1937 році і приурочений до дати закінчення Першої світової війни, після якої почався процес відновлення державності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Чи залишила Юлія Тимошенко московський слід?
Головні новини Львова за 10 грудня
Синютка не назвав російських контрагентів на Львівщині, хоча сам це пообіцяв
ПРОПОЗИЦІЇ ПАРТНЕРІВ