Польща вимагатиме репарацій від Німеччини за Другу світову війну

СвітКатерина Чурилова, 2 серпня 20178752
Польща може запросити у Німеччини компенсацію за матеріальний збиток у Другій світовій війни

Польська влада розмірковує над вимогою щодо Німеччини виплатити репарації в зв’язку з втратами Польщі під час Другої світової війни.Про це повідомляє Associated Press.

Таку можливість вивчає комісія польського парламенту. За словами депутата керівної партії «Право і справедливість» Аркадіуша Муларчика, рішення може бути схвалене до 11 серпня.

Цим питанням польські парламентарі зайнялись після того, як лідер «Права і справедливості» Ярослав Качинський заявив, що Польща готується до «історичного контрнаступу».

«Йдеться про величезні суми, а також про той факт, що Німеччина багато років відмовлялася нести відповідальність за Другу світову війну», – заявив він минулого тижня.

У ці дні в Польщі згадують Варшавське повстання 1944 року, в результаті якого загинули 200 тис. поляків. Міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич заявив, що німці повинні «заплатити за ті жахливі збитки, яких було завдано польському народу».

Німеччина виплатила мільярди євро компенсацій за злочини нацизму. Здебільшого – євреям, яким вдалось вижити. Польща під тиском СРСР у 50-ті роки відмовилась від вимоги таких компенсацій.

Мацеревич заявив, що тогочасна Польща була «маріонеткою Радянського Союзу», відтак її рішення не є легальним.

Як повідомляв ZAXID.NET, Польський Інститут Національної пам'яті (IPN) звинуватив Міністерство оборони Росії у фальсифікації історії Другої світової війни.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук