Польща звинуватила Німеччину у втручанні в президентські вибори

Анджей Дуда заявив, що німці впливають на вибори через публікації в ЗМІ, підпорядкованих концерну Axel Springer

СвітЮрій Братюк, 8 липня0
Польща звинуватила Німеччину у втручанні в президентські вибори
фото LRT
Анджей Дуда звинуватив низку ЗМІ у «підігруванні» Рафалу Тшасковському

МЗС Польщі викликало тимчасово повіреного у справах Німеччини Кнута Абрахама у зв’язку з «втручанням німецької сторони у президентські вибори в Польщі». Про це повідомив заступник глави МЗС Польщі Шимон Шинковський вел Сеньк.

За словами чиновника, низка німецьких ЗМІ «виступає на боці одного з кандидатів».

«У зв’язку із низкою статей в німецьких ЗМІ, в яких міститься маніпуляція і які створюють однозначне враження залучення до президентських виборів в Польщі на боці одного з кандидатів, я викликав сьогодні до МЗС тимчасово повіреного у справах Німеччини», – написав Шинковський вел Сеньк.

До цього, президент Польщі Анджей Дуда, який вийшов у другий тур виборів, заявив, що німці хочуть вплинути на результати виборів в Польщі завдяки публікаціям в польських виданнях, підпорядкованих німецькому концерну Axel Springer.

Як приклад, він наводив матеріал польського таблоїда Fakt, у якому вказувалось, що президент Дуда помилував педофіла, який знущався над своєю сім’єю. Дуда різко відреагував на цю публікацію, назвавши її «наклепом і підлістю».

Також Дуда звертав увагу на публікацію польського кореспондента видання Die Welt, в якій кращим варіантом для Берліна називалося обрання президентом Рафала Тшасковського, оскільки той «не висуватиме Німеччині вимог щодо виплати відшкодувань за знищення в роки Другої світової війни».

Нагадаємо, що чинний президент Анджей Дуда та мер Варшави Рафал Тшасковський вийшли до другого туру президентських виборів у Польщі. Після опрацювання 100% електронних протоколів, Дуда посів перше місце, отримавши 43,50% голосів, Рафал Тшасковський набрав 30,46% голосів.

За даними соціологічних опитувань, шанси на перемогу в другому турі в кожного з кандидатів приблизно рівні. Для прикладу соціологи з IBRiS, в опитуванні для видання Wirtualna Polska, прогнозують перемогу Тшасковського: 47,2% респондентів проголосували б за нього, а 45,9% надали б перевагу Дуді.

Згідно ж з опитуванням компанії Social Changes, чинний президент набирає 47%, а Рафал Тшасковський – 46%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук