Польське держказначейство стало власником харківських тролейбусів та трамваїв

ЕкономікаІрина Данилів, 13 липня 201528270
Польське держказначейство стало власником харківських тролейбусів та трамваїв

Суд зобов’язав Харківську міську раду та ПЛ «Лізинг» передати ТОВ «Фінансова компанія «Приватні інвестиції»  в рахунок погашення заборгованості за кредитом 57 тролейбусів та 10 трамваїв, загальна вартість яких становить 40,3 млн грн. Про це пишуть «Наші гроші» з посиланням на рішення Львівського апеляційного господарського суду.

Кредит для закупівля міського електротранспорту для Харкова ПЛ «Лізінг», яке належить поляку Ричарду Лучину, взяло у 2006 році у ПАТ «Кредобанк», основним засновником якого є Польський Акціонерний банк «Загальна ощадна каса» (PKO Bank Polski S.A.). «Лізінг» передало тролейбуси та трамваї у користування харківському міському комунальному підприємству. Всього за лізинговою програмою було поставлено 10 трамваїв і 90 тролейбусів. Вартість їх була оцінена в 120 млн грн.

У 2010 лізінгове підприємство перестало виконувати свої зобов’язання по кредитному договору і «Кредобанк» звернувся до суду і суд вирішив стягнути з підприємства заборгованість в сумі 47,60 млн грн.

У грудні 2011 року ПАТ «Кредобанк» відступило право вимоги по договору фінансовій компанії «Приватні інвестиції», засновником якої є той самий акціонерний банк «Загальна ощадна каса». А кінцевим бенефіцірним власником є Державне казначейство республіки Польща.

У  зв’язку з неспроможністю ПЛ «Лізинг» виплатити 47,60 млн грн. боргу, суд вирішив, що вимоги кредитора мають бути задоволені за рахунок майна, переданого в заставу, тобто електротранспорту, яким користувалось харківське комунальне підприємство.

В травні минулого 2014 року рішенням господарського суду Львівської області визнано право власності ТОВ «Фінансова компанія «Приватні інвестиції» на 57 тролейбусів та 10 трамвайних вагонів в рахунок погашення боргу за кредитним договором. Ще 33 тролейбуси належать компанії на підставі договору про порядок виконання грошових зобов’язань від 13.11.2014, укладеного між позивачем та попереднім власником даного майна – ТОВ «Кредит фонд».

Таким чином, Харкову сьогодні не належить жодного трамваю чи тролейбуса з спірної лізингової програми.

У квітні цього року за клопотанням Харківської міськради суд поновив пропущений строк оскарження рішення господарського суду Львівської області, яким визнано власність ФК «Приватні інвестиції» на тролейбуси і трамваї. Після цього була подана апеляційна скарга.

Представник харківської міськради у суді заявив, що протягом 2006-2011 років Департамент транспорту за договором фінансового лізингу спрямував 48,10 млн грн з міського бюджету та 4,17 млн грн з державного. А відтак, міська рада набула права власності на частину предмету лізингу за цим договором. Крім того, представник міськради апелював, що суд першої інстанції не дослідив обставин щодо переходу до ТОВ «ФК «Приватні інвестиції» права вимоги за портфелем заборгованостей.

Але суд не знайшов підстав для скасування рішення Господарського суду Львівської області, який зобов’язав Харківську міську раду та ПЛ «Лізинг» передати ТОВ «Фінансова компанія «Приватні інвестиції» в рахунок погашення боргів 57 тролейбусів та 10 трамваїв.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук