За війну платили правильно: військова прокуратура програла суд Нацгвардії

Головні новини за 16.06Оксана Лабойко, 16 червня 2015, 14:22 1155 0

Військова прокуратура Західного регіону безпідставно звинувачувала Національну гвардію, що та забагато платила бійцям за участь в АТО. Таке рішення 16 червня ухвалив Львівський адміністративний апеляційний суд, скасувавши постанову Львівського окружного адміністративного суду, який цьогоріч 5 лютого задовольнив позов прокуратури.

Тоді суд першої інстанції зобов’язав Західне територіальне управління Нацгвардії повернути державі 20 тис. грн, які були виплачені військовим, що перебували на сході.

Прокуратура та Національна гвардія розійшлися в тому, як саме нараховувати винагороду. У прокуратурі наполягали: обліковувати треба кожен день участі в АТО. Військові ж переконують: визначений мінімальний розмір винагороди – це 3 тис. грн на місяць, і ділити їх на дні незаконно і неморально.

«Військові, які перебували в зоні АТО по 30 днів, отримували таку ж нагороду – по 3 тис. грн, як ті, хто був 2-3 дні. Це не правильно, тому ми і звернулися до суду. Національна гвардія мала б обліковувати кожен день участі в Антитерористичній операції і відповідно до цього нараховувати виплати», – пояснив начальник відділу військової прокуратури Західного регіону Євген Гладій.

Натомість у Національній гвардії стверджують, що таких фактів, щоб бійці по 2-3 дні були на сході, в них немає, але ротація, яка в середньому триває 38 днів – календарно розтягується на кілька місяців.

«Військова прокуратура проводила перевірку в серпні 2014 року. На цей момент наші бійці ще перебували в зоні АТО. Вони затребували від мене довідку про те, скільки часу вони перебувають на сході. Але ротація тільки почалася. Тобто комусь справді вийшло, що, наприклад, у липні він був 2 дні, але він був ще 31 день у серпні і 6 днів у вересні, а вони повитягували тільки ті цифри, які їм були вигідні», – пояснив головний бухгалтер Західного теруправління Нацгвардії Володимир Шутенко.

У суді оспорювали виплати в період від початку АТО і до лютого 2015 року, поки діяла постанова Кабміну №158. Зараз порядок нарахування винагороди за участь в АТО інший. Обліковується кожен день участі бійця в Антитерористичній операції, але якщо ж ведуться бойові дії з перехресним вогнем, то військові отримують по 1 тис. грн за кожен день.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук