Польські міста-господарі Євро – у боргах

СвітВолодимир Балита, 14 червня 20121
Польські міста-господарі Євро – у боргах
Гроші

Польські міста-господарі Євро-2012 з'явились у списку 135 міст з великими боргами. У Познані борг на 2011 рік становить 72% доходів, у Гданську більш ніж 64%, у Вроцлаві майже 63%. Борги зростають досить швидко. Нові стадіони, дороги та фонтани спричинять високі податки.

Проблеми виникли не лише через проведення Чемпіонату Європи з футболу. Це стосується і десятків інших міст, котрі посяглися на амбітні плани розвитку, спираючись на фінансування з Євросоюзу. Цей рік не дасть мешканцям перепочити. При спокійно зростаючих доходах обмежать видатки на школи, транспорт, культуру, спорт, садочки тощо. Міста-боржники будуть платити банкам ще більше, обмежуючи свої плани розвитку, - повідомляє Газета по-українськи з посиланням на польське видання Ekonomaia24.

Найбільший борг за 2011 рік був у місті Пшемків воєводства Сілезії – майже 130% річних доходів. Голова міста зменшив свій оклад, зняв дотації на будинок культури та бібліотеки, вирішив зменшити дотації до цін на воду та каналізацію, що означає підвищення плати для жителів міста.

Місцеве самоврядування стверджує, що вони стають боржниками, щоб використати дотації з Євросоюзу.

"Уряд дає нам постійно нові завдання, але не фінансує", – зазначив Едвард Трояновський, генеральний секретар Профспілок сільських гмін Республіки Польща.

У 2011 році 135 гмін перевищило 60% заборгованості порівняно з доходами. Цьогоріч заборгованість буде ще більшою, оскільки гміни будуть більше інвестувати для використання дотацій Євросоюзу. Після періоду інвестиційного буму на гміни чекає нове зменшене державне фінансування зі сторони ЄС.

Довідка. Гміна – найменша адміністративна одиниця в Польщі, місто, село або група сіл і міст.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук