Польський фестиваль скасував запрошення російського письменника Прілєпіна

Проти його участі у фестивалі протестували українські письменники

Польський Міжнародний літературний фестиваль імені Джозефа Конрада, який має відбутись у Кракові, скасував запрошення російського письменника Захара Прілєпіна. Про це йдеться на сайті фестивалю.

Раніше повідомлялось, що письменник, який є відомим апологетом смопроголошених «ДНР» та «ЛНР», мав виступати на одній сцені з українськими письменницями. Це поставило під сумнів участь української делегації у фестивалі. Українські письменники наголосили на неможливості своєї участі у випадку присутності Прілєпіна.

«Шановні організатори Фестивалю Конрада, контраверсійність контраверсійністю, а як бути з гігієною? Дорогі українські учасники фестивалю, подумайте самі, чи варто брати участь в одній події з ідеологом русофашизму і одним з головних розпалювачів війни на Донбасі, і як варто на це зареагувати», – написав на своїй сторінці у Facebook письменник та перекладач Остап Сливинський. 

Українську подію курує очільниця Національного бюро програми «Креативна Європа» Ірина Вікирчак. «Я спробувала пояснити, наскільки це неприйнятно і що участь цієї людини означала би для нас. Усе прийняли до уваги, зрозуміли і шукають вирішення. Хоча тут або одне, або друге, багато нема між чим вирішувати», – написала вона у коментарі до посту Сливинського.

У підсумку організатори фестивалю обрали українських письменників, скасувавши участь Захара Прілєпіна. 

Від України у фестивалі візьмуть  участь письменниці Софія Андрухович, Галина Шиян, Наталка Сняданко, сценаристка та режисерка Марися Никитюк. Фестиваль відбудеться 23-30 жовтня у Кракові.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук