«Поляки стануть разом з українцями і чинитимуть опір», - консул РП у Львові

З 2 по 13 вересня у Львові триватиме третій українсько-польський «Фестиваль партнерства», який у цьому році є не лише культурною подією, а способом показати українцям, що поляки солідаризуються з Україною.

Про це під час прес-конференції з нагоди відкриття фестивалю розповів генеральний консул Республіки Польща у Львові Ярослав Дрозд.

«Символом цьогорічного фестивалю є дві лавочки, розфарбовані в кольори національних прапорів Польщі та України, які стоять поряд. І це не просто лавочки. Всі ми знаємо, що з лавочок легко зробити барикади. Цим символом ми показуємо, що солідарні з Україною в цей важкий час, що станемо разом і чинитимемо опір тому, що насувається на Україну зі сходу. Бо це суне не тільки на Україну, а й на Європу», - зазначив ген консул.

Він також заявив, що цьогорічний фестиваль має на меті показати Європі, що в Україні, незважаючи на події на сході, є порядок і спокій, і їй треба допомагати.

«Це посил Європі, запрошення приїжджати сюди, розвивати бізнес спільно з українцями, запрошення туристам», - заявив Ярослав Дрозд.

З його слів, фестиваль цього року матиме трохи інший формат, дещо скорочено кількість культурних і мистецьких акцій. Натомість розширено кількість семінарів і тренінгів від провідних фахівців культурного простору, представників місцевого самоврядування, які ділитимуться досвідом Польщі у сфері менеджменту культурних інституцій.

У рамках фестивалю відбуватимуться концерти та театральні вистави за участі митців та театралів Республіки Польща. Також буде проведено 14 воркшопів, у межах яких польські колеги передаватимуть українцям досвід у сфері менеджменту культури.

На семінарах польські представники місцевого самоврядування розповідатимуть про свій досвід у процесі становлення культури громадського простору в теорії та практиці, як розвивати та вберегти такі культурні пам'ятки, як дерев'яні церкви; буде проведено семінар для бібліотекарів, на якому польські колеги розповідатимуть, як надати динаміки цій сфері і провадити її менеджмент.

Відкриття фестивалю відбудеться 6 вересня перед Ратушею на площі Ринок. Квитки на концертні заходи коштуватимуть 30 грн, тренінги і семінари будуть безкоштовними. Гроші, зібрані під час культурних акцій буде передано на потреби дітей учасників АТО.

Події українсько-польського "Фестивалю партнерства "

У рамках фестивалю 5 вересня о 18:00 у Львівській обласній філармонії відбудеться концерт знакового краківського секстету «Sinfonietta Cracovia», 6 вересня 0 19:00 клубі Picasso виступить гурт «Тарака», який став відомим під час Революції Гідності, коли створив композицію «Подай руку Україні», що стала символом солідарності України і Польщі. Поряд з ним цього ж дня виступить львівський рок-гурт «Патриція».

Також впродовж фестивалю львів’яни зможуть послухати виступ одного із найстарших польських джазових гуртів  «Jazz Band Ball» (7 вересня, 19:00, клуб Picasso) та популярних джазових виконавців групи «ArturDutkiewicz Trio» (7 вересня, 19:00, клуб Picasso).
8 вересня о 18:00 на сцені Першого академічного українського театру для дітей та юнацтва відбудеться вистава «VULVA. Люблін - це жінка», за участі польських акторів.

Квитки можна придбати у каса організацій, де відбуватимуться мистецькі події, замовити квитки он-лайн можна на ресурсі 2EVENT.com.

Впродовж фестивалю на площі Ринок, на промо-стендах презентуватимуться: Польська Туристична Організація, міста Лодзь та Люблін, а також Підкарпатське, Малопольське, Люблінське та Сілезьке воєводства. 

Потужний навчальний блок складатимуть численні воркшопи, презентації, лекції, обговорення на теми міського благоустрою, маркетингу, культурного менеджменту, ролі громадських організацій, незалежної преси, розвитку парків, сучасних театрів, туристичних інновацій, оптимізації муніципальних структур та ін.

Теми воркшопів: "Мистецька критика", "Пам’ятки як рушій регіонального розвитку – шляхом дерев'яних церков на Підкарпатті", "Управління сучасним театром", "Управління громадським простором сучасного міста",  "Як говорити з дітьми про сучасне мистецтво", "Регіональний маркетинг у Польщі", "Що таке кіно комісія і  для чого вона потрібна Львову", "Міські рухи і громадянське суспільство", "Роль ГО у культурі", "Міжнародний семінар для бібліотекарів".

Щоб взяти участь у воркшопах, потрібно у заповнити таблицю з розкладом і надіслати її  до 29 серпня 2014 р. на адресу [email protected] Анкету та детальний розклад воркшопів можна знайти на офіційній сторінці Консульства Республіки Польща в Україні. 

Організатори фестивалю: Генеральне Консульство Республіки Польща у Львові, Львівська міська рада, Львівська обласна державна адміністрація та Львівська обласна рада

Довідка:

Українсько-польський  «Фестиваль партнерства» було започатковано у 2012 році. Метою його створення є  презентація динаміки розвитку українсько-польської культурної співпраці, мистецького життя польських міст та воєводств, a також господарів – міста Львова та Львівської області.

На ІІІ Фестивалі партнерства, який відбудеться у Львові 3 2 по 13 вересня організатори акції намагатимуться привернути увагу українців та поляків на дуже великий доробок співпраці Львова та Львівщини з польськими партнерами, яка є прикладом європейського добросусідства.

Однак цього разу, у зв’язку із трагічним становищем, в якому опинилась Україна, організатори вирішили відмовитися від святкових концертів на великій сцені, а натомість більше уваги присвятити ознайомленню із досвідом польських реформ та нинішнього функціонування сфери культури. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук