Помер автор «Чорнобривців» Микола Сингаївський

22 лютого 201316270
Помер автор «Чорнобривців» Микола Сингаївський
фото hvilya.com
Микола Сингаївський

Сьогодні на 77-му році життя помер відомий український письменник та поет, автор знаменитої пісні «Чорнобривці» Микола Сингаївський.

Микола Сингаївський помер після тривалої хвороби.

Письменник народився 12 листопада 1936 року на Поліссі в невеликому селі Шатрище Коростенського району Житомирської області.

Навчаючись у Київському університеті, позаштатно працював у редакціях різних газет.

Після закінчення вишу працював завідувачем відділу поезії «Літературної України», заступником директора Бюро пропаганди художньої літератури Спілки письменників України, завідувачем відділу літератури і мистецтва журналу «Ранок».

Впродовж багатьох років - головним редактором журналу «Піонерія». Перші твори М.Сингаївського друкувалися в районній газеті «Радянське Полісся» і в обласній «Радянська Житомирщина».

У 1958 році побачила світ перша збірка для дітей «Жива криничка». М.Сингаївський написав понад сорок книг - поетичних і прозаїчних, з них половина - для дітей. За книги «Вогневиця» і «Поступ» М.Сингаївський удостоєний звання лауреата Республіканської комсомольської премії імені М.Островського. Багато мелодій, написаних композиторами на вірші поета, здобули надзвичайну популярність: «Чорнобривці», «Безсмертник», «Полісяночка», «В краю дитинства», «Сонце в долонях», «Розляглося наше поле» та інші.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук