Помер Фідель Кастро

Фідель Кастро, який правив Кубою понад 40 років, помер на 91-му році життя

СвітЮлія Поліковська, 26 листопада 20169370
Помер Фідель Кастро
Фідель Кастро помер на 91-му році життя

У Гавані ввечері в п’ятницю, 25 листопада, на 91-му році життя помер лідер Кубинської революції, державний, політичний і партійний діяч, керівник Куби в 1959-2008 роках Фідель Кастро, повідомило AFP.

Про смерть кубинського лідера оголосили в ніч на 26 листопада по державному телебаченню. Тіло кубинського лідера буде піддане кремації відповідно до його останньої волі. Про дату похорону чинний президент Куби Рауль Кастро обіцяв оголосити окремо.

Як відомо, Фідель Кастро очолив збройне повстання на Кубі у 1950-х роках, яке призвело до повалення режиму диктатора Фульхенсіо Батісти 1 січня 1959 року. Після цього Кастро більше 40 років правив Кубою.

Прихильники хвалять його як людину, яка дала Кубі повернутися до людей. Але супротивники звинувачували його у жорстокому утиску опозиції.

Під його керівництвом Куба була перетворена на однопартійну соціалістичну державу, були проведені масштабні реформи в рамках всього суспільства.

Фідель Кастро останніми роками тяжко хворів та рідко з’являвся на публіці. У 2008 році він передав управління державою молодшому брату Раулю. У 2011 році Фідель Кастро залишив посаду першого секретаря ЦК Компартії країни.

У квітні 2016 року Фідель Кастро зробив виступ в останній день з’їзду Компартії країни. Він визнав свій похилий вік, але сказав, що кубинські комуністичні концепції досі в силі і кубинський народ «буде переможцем».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук