Помер львівський археолог Віктор Войнаровський

СуспільствоОрися Шиян, 27 листопада 201710520
Віктор Войнаровський помер на 61-му році життя

26 листопада помер львівський археолог, старший науковий співробітник відділу археології Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України Віктор Войнаровський. Про це 27 листопада повідомили на сайті Інституту українознавства.

Доктор історичних наук Віктор Войнаровський вже життя досліджував слов’янські городища переважно пізньоримського й ранньосередньовічного періодів, давні промисли та ремесла. На цю тематику вчений опубліковав більше сотні наукових праць. Свою кандидатську дисертацію захистив на тему «Давнє чинбарство на території України за археологічними даними», а докторську – «Промисли та допоміжні ремесла в соціально-економічному розвитку населення півдня Східної Європи І-ХІІІ ст.».

«У 1997 році був співавтором (разом з Я.Онищуком та О.Овчинніковим) розкопок надзвичайно цінного у науковому плані поселення черняхівської культури біля сіл Купіль та Глядки Волочиського району Хмельницької обл. У 1998 р. у співавторстві проводив розкопки споруд ХІ–ХІІ ст., перекритих Успенським собором у с. Крилос (давній Галич)», ‒ розповіли про Войнаровського співробітники заповідника «Давній Пліснеськ».

Відомий вчений відійшов на 61-му році життя після важкої хвороби.

Похорон відбудеться 28 листопада у Червонограді.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук