Помер творець і директор Українського інституту ядерного захисту, біофізик Ілля Ліхтарьов

СуспільствоАндрій Стець, 14 січня 201710820
Ілля Ліхтарьов

У ніч на суботу, 14 січня, помер видатний український науковець, професор Ілля Ліхтарьов. Про це повідомив журналіст Сергій Костеж у Facebook.

«Він один із керівників ліквідації катастрофи на Чорнобильській АЕС, фізик, чиї книги перекладали і перевидають досі в Європі та США, творець і директор Українського інституту ядерного захисту - одного з небагатьох сучасних дослідницьких центрів у своїй сфері, авторитет якого визнано в усьому світі. Людина, яка вперше до України приїхала в 1986-му і стала українцем», – написав Костеж.

«Був серед іншого і такий епізод. Навесні 2014 року, на самому початку російської агресії, 80-річний Ліхтарьов прийшов в один із київських військкоматів записуватися добровольцем. Звичайно, забракували за станом здоров'я. «Даремно ви так, – дорікнув їм Ліхтарьов, – я старий і мудрий, я вам у пригоді стану», – написав журналіст.

Зауважимо, що Ілля Ліхтарьов – доктор фізико-математичних наук, професор, генеральний директор «Науково-дослідного інституту радіаційного захисту» Академії технологічних наук України, голова комісії з питань гігієнічного регламентування і нормування радіоактивних речовин і радіаційного чинника у відповідному комітеті Міністерства охорони здоров'я України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук