Ponad 250 osób zginęło na Haiti wskutek cholery
Na Haiti szerzy się epidemia cholery. Według oficjalnych danych, zginęło już ponad 250 osób, zachorowało ponad trzy tysiące osób.
Jednocześnie przedstawiciele władzy twierdzą o zmniejszeniu poziomu śmiertelności i liczby nowych przypadków choroby w ciągu ostatniej doby, co daje nadzieję na zanik epidemii. Choroba najbardziej dotknęła północ kraju. W stolicy Haiti również odnotowano kilka przypadków choroby, jednak infekowani najprawdopodobniej przybyli do miasta Port-au-Prince ze strefy wybuchu epidemii - informuje Radio Swoboda.
Eksperci wyrażają zaniepokojenie ewentualnym rozpowszechnieniem epidemii na setki tysięcy osób, które po niszczącym styczniowym trzęsieniu ziemi mieszkają w namiotowych obozach w Port-au-Prince.