Понад 60% українців помітили погіршення економічної ситуації в країні

Причину можливої кризи більшість людей бачать у некомпетентності влади

Понад 60% українців вважають, що за останні півроку економічне становище в Україні погіршилося. Водночас чверть українців вважає, що ситуація не змінилася, а ще 8% респондентів помітили поліпшення. Про це йдеться в підсумках опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» всередині липня.

Згідно з даними соціологів, 30% опитаних упевнені, що економічне становище однозначно погіршилось, ще 36% вважають, що «скоріше погіршилось».

Водночас настрої щодо майбутнього є дещо оптимістичними: 17% переконані, що протягом найближчих шести місяців економічна ситуація в Україні покращиться, 35% вважають, що вона не зміниться, і 40% – очікують погіршення.

Інфографіка «Рейтингу». Натисніть для збільшення зображення

«Однак у довгій динаміці відсоток тих, хто очікує покращення – падає, поряд з цим дещо зменшується відчуття емоції надії (26%) серед населення, а розчарування залишається емоцією, яку відчувають найбільше (43%)», – йдеться в дослідженні «Рейтингу».

Інфографіка «Рейтингу». Натисніть для збільшення зображення

Загалом причину можливої економічної кризи більшість опитаних – це 57% – бачать у некомпетентності влади, хоча чверть (26%) вважає, що економічний занепад настане через коронавірус. 8% опитаних впевнені, що причиною занепаду стане війна на Донбасі.

При цьому, 19% респондентів переконані, що загалом справи в Україні рухаються у правильному напрямку, а 68% – дотримуються протилежної думки.

В опитуванні «Рейтингу», яке повели впродовж 15-20 липня, взяли участь 2 тис. українців віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення. Метод опитування: особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше від 2,2%.

До слова, нещодавно соціологи оприлюднили свіжі рейтинги кандидатів на голову Львівської ОТГ. Згідно з ними, Андрій Садовий суттєво випереджає свого найближчого конкурента Руслана Кошулинського.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук