Понад 90% українських громадян вважають себе українцями за національністю, - соцопитування

Понад 90% українських громадян вважають себе українцями за національністю, - соцопитування
фото DT.ua
Кількість громадян, які декларують українську ідентичність, перевищила 90%

Кількість громадян України, які вважають себе українцями за національністю, сьогодні становить 90,6% населення. На це вказують дані великого соцопитування, який провели провідні соціологічні центри країни КМІС, «Рейтинг», СОЦІС, і «Центр Разумкова». Результати соцопитування навели у своїй статті для DT.ua народний депутат Ігор Гринів та польський політик Мирослав Чех.

Згідно з даними дослідження, росіянами за національністю вважають себе лише 6,3%, а представниками інших національностей назвали себе лише 2,7% громадян. При цьому, найчастіше українську національну ідентичність декларують молоді люди у віці від 18 до 24 років.

Автори констатують, що кількість людей, які задекларували українську національну ідентичність, значно збільшилася. «Для порівняння варто навести дані про національний склад населення України згідно з переписами населення 1989-го і 2001 рр.: українці - 72,7% і 77,8%, відповідно, росіяни - 22,1 і 17,3%, інші - 5,2% і 4,9%», - йдеться в статті.

Разом з тим, 50,5% населення України використовують українську мову в якості основної мови повсякденного спілкування.Згідно з результатами дослідження, найбільше українців, які розмовляють переважно українською мовою, проживає на заході (97,2%) і південному заході (91,6%) країни. При цьому, російську мову, як основну мову повсякденного спілкування використовують 24% опитаних. Стільки ж респондентів (24%) відповіли, що говорять як українською, так і російською мовами. «Результати опитування свідчать, що, вслід за значним збільшенням декларацій про українську національну ідентичність, не відбулося аналогічних змін у мовній практиці. Люди, з цієї точки зору, консервативні й не схильні до зміни узвичаєної практики. Зате симптоматична ситуація у Києві, де вперше людей, які вдома розмовляють виключно українською мовою, стало більше, ніж тих, хто користується виключно російською мовою», – йдеться в статті.

Автори статті повідомили, що соціологічне опитування було проведено в березні нинішнього року. У ньому взяли участь 14 тисяч респондентів, по 500 в кожній області, а в Києві, Харківській та Одеській областях - по 1 тисячі. Для тогог щоби зменшити похибку дослідження, області, окрім названих, були об'єднані у великі регіони. Результати дослідження дозволили створити карту суспільних настроїв української спільноти з таких питань, як національна ідентичність, мовна проблема, конфесійна приналежність, ставлення до ЄС і НАТО і т. д.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук