Попри чималу плату частина львів’янок вирушає народжувати за кордон

Головні новини Львова 25.11Ірина Ващишин, 25 листопада 2015, 19:03 5455 3

Львів’янки чимраз частіше наважуються народжувати за межами України. Обирають здебільшого сусідню Польщу. Ті, хто уже побували у тамтешніх клініках, стверджують, що почувалися комфортніше. І хоч плата за послуги вища, ніж в українських лікарнях, проте виключно офіційна.

Львівське подружжя Світлани та Дмитра свої другі пологи, як і попередні, планувало у Львові. Але за тиждень перед народженням за порадою друзів пара вирішила поїхати до приватної клініки у польському Жешуві.

«Звичайно, у Львові є дуже хороші спеціалісти, лікарі – безперечно. Але умови, якість самих послуг в лікарнях, умови, в яких ти перебуваєш, звичайно, це не до порівняння. Тут навіть обстановка: ти не відчуваєш, що ти в лікарні, ти не відчуваєш страху, не відчуваєш запаху ліків. І ти себе відчуваєш, як в якомусь комфортному готелі», – поділилася враженнями Світлана.

За свій комфорт до каси клініки Світлана заплатила близько п’яти тисяч злотих. У Львові, погоджується жінка, обійшлось би дешевше.

У кімнаті для пологів, розповіла львів’янка, з майбутньою мамою, як і в нас, може бути хтось із близьких. А от лікарі, зазвичай, у сусідньому приміщенні. З пацієнткою залишається лише акушерка.

«Практично пильнує і проводить пологи акушерка. Вона інформує лікаря про перебіг чи якісь складнощі, які можуть виникнути. Вона так само перебуває у кімнаті разом із жінкою та з кимось з її родини аж до самої появи дитинки. А вже потім дитину важать, маму оглядає лікар, а маля пеленають», – пояснила старша пологова сестра Юстина Дзедич.

Своїх немовлят, народжених у Польщі, батьки-українці мусять зареєструвати у консульстві України. Інакше повернутись додому з дитиною неможливо.

«Для того треба перекласти польською мовою свідоцтво про одруження, отримати витяг про реєстрацію народження, з тими документами поїхати до нашого консульства у Польщі і отримати два документи, з якими уже можна перетинати кордон. Усе це робиться за один день. Це зовсім нескладно», – запевнив чоловік Світлани Дмитро.

Загалом до приватної клініки у Жешуві упродовж року звернулося 12 тисяч пацієнтів. Окрім поляків, серед них є й мешканці Іспанії, США та навіть Китаю. Але чимраз частіше тут приймають і українців.

Коли для поляків більшість медичних послуг безкоштовна завдяки державному страхуванню, то українці у польських шпиталях платять за все. Щоправда, трапляються й винятки. Лікування фіброміоми на приладі, який клініка отримала за кошти Євросоюзу, поки що безкоштовне для усіх. Але черга на нього – уже на два роки наперед.

«Цього року у нас в шпиталі народжували понад сто пацієнток з України. Але також чимало було звернень до педіатрів і стоматологів. Маю надію, що українці приїздитимуть ще й до наших пластичних хірургів. Запрошуємо також і до відділення хірургії та урології, які у нас працюють», – зазначив директор спеціалізованого медичного шпиталю у Жешуві Януш Кідацкі.

Для пацієнтів, котрі лікуються у клініці Pro Familia діють спеціальні знижки у готелі Hilton Garden Inn. Поки дружини народжують, татусі можуть відпочити у готелі, підготувати всі необхідні документи для оформлення маляти, а також закупити подарунки та речі для дружини. Від готелю до клініки їздить безкоштовний трансфер, котрий довезе членів сім'ї до породіллі всього за п'ять хвилин. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук