Попри обіцянки «Укрзалізниці» страхування пасажирів не стало дешевшим в чотири рази

ЕкономікаО.Г., 11 серпня 20145180

Страховий платіж для пасажирів на залізниці знизився лише до 1%, а не вчетверо, як було обіцяно новим керівництвом «Укрзалізниці» - з 1,5% до 0,4% від вартості квитка. Про це йдеться у сюжеті програми «Схеми», пишуть «Наші гроші».

Як відомо, «Укрзалізниця» на чолі з новим гендиректором Борисом Остапюком розірвала контракт із шістьома страховиками часів Януковича і без конкурсу уклала контракт з однією компанією – «Інтер-Поліс».

Такий крок у керівництві «Укрзалізниці» пояснили тим, що сукупна частка держави в цій страховій компанії перевищує 50%. Крім того, одним з основних аргументів було зниження для пасажирів страхового платежу з 1,5% до 0,4%. При цьому пообіцяли, що сума страхових виплат не зміниться.

На початку липня перший заступник глави «Укрзалізниці» Максим Бланк на своїй сторінці у Facebook пояснив, що нові контракти вже укладені по чотирьох залізницях із шести. По решті – триває дооформлення документів. СК «Інтер-Поліс» ще 10 липня на своєму сайті також повідомила про укладені договори з чотирма залізницями з розміром страхової ставки 0,4%.

Натомість журналісти зібрали та проаналізували понад півсотні залізничних квитків з різних напрямків. І виявили, що страховий платіж складає близько 1% від загальної вартості квитка, а не 0,4%.

Раніше у страхової компанії «Інтер-Поліс» була державна частка в 8,2%. 81% акцій «Інтер-Полісу» належало компанії «Інтер-Контакт», кінцевим бенефіціаром якої через компанію «Гонконг Істерн Девелопмент Лімітед» (Гонконг) є народний депутат Олександр Єдін.

Напередодні зміни страховиків на залізниці, компанія Єдіна вирішила передати половину свого пакета одній зі структур «Укрзалізниці» – «Укрзалізничпостачу». Умови продажу цих 41,8% акцій залишаються невідомими громадськості. У «Інтер-Контакті» не назвали суму, виручену від передачі акцій «Укрзалізниці».

Олександр Єдін сам входив до складу засновників компанії «Інтер-Контакт» до середини 2000-х років. Він був обраний до Верховної Ради від Партії регіонів, та в лютому цього року перейшов до групи «Економічний розвиток». Єдін відомий як партнер родини покійного гендиректора «Укрзалізниці» - міністра транспорту Георгія Кірпи.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук