Порошенко назвав свій мирний план безальтернативним

Президент заявив, що для нього «кожен день, коли немає вбитих, неначе свято»

Порошенко назвав свій мирний план безальтернативним

Президент Петро Порошенко не збирається відступати від свого мирного плану щодо врегулювання конфлікту на Донбасі, заявив він 8 травня на урочистому засіданні Верховної Ради, присвяченому 70-й річниці перемоги над нацизмом у Європі і Дню пам’яті загиблих у Другій світовій війні.

«Питання війни і миру – гострі та актуальні сьогодні, як ніколи. Є такі, хто вимагає кавалерійської атаки, щоб перевести дух аж на Далекому Сході. Тільки-от не кажуть, де ж взяти стільки коней. На іншому полюсі – пацифісти, які вимагають замиритися за будь-яку ціну», – сказав він.

«А посередині – відповідальні реалісти. Реалісти, які тверезо оцінюють наш військовий потенціал, міжнародне середовище та внутрішню ситуацію. Які твердо знають, що вирішити проблеми можна лише в комбінований спосіб, що поєднує оборонно-військові зусилля із політико-дипломатичними», – додав Порошенко, якого цитує «Українська правда».

За його словами, саме цей шлях до миру зафіксований в мінських угодах, які визнав основою для врегулювання весь світ, «і навіть Росія».

«І скільки б мене не критикували за мій мирний план, я зі свого курсу не зверну, бо відчуваю колосальну відповідальність за країну і за народ, який довірив мені владу. Бо курс цей – єдино можливий і правильний. Словом, безальтернативний. Бо він дає можливість зберігати і примножувати наші сили, нарощувати нашу обороноздатність», – заявив Порошенко.

Він наголосив, що Україна неухильно виконує домовленості, досягнуті у Мінську під час саміту в нормандському форматі.

«Це дозволило забезпечити певну деескалацію конфлікту, і кожний день, якщо у нас немає вбитих – для мене неначе свято», – сказав президент.

«Ми маємо скоординувати зусилля усіх наших країн-партнерів та ООН. Але рухатися далі ми зможемо лише після того, як наш ворог повністю припинить вогонь, навіть зі стрілецької зброї; безповоротно відведе всю важку зброю, і місця її нової дислокації будуть відомі ОБСЄ; коли будуть всі умови для того, щоб ОБСЄ могла виконувати свою контрольну місію; і відбудеться обмін полоненими за принципом «всіх на всіх» та звільнені усі українські заручники», – наголосив він.

Водночас, Порошенко визнав: «Боротьба за мир тим успішніша, чим міцніша оборона».

«Ми в рази збільшили видатки на оборону та безпеку – до 90 мільярдів», – нагадав президент.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук