Порошенко назвав злочином прорив кордону Михеїлом Саакашвілі

За словами Порошенка, розбиратися в інциденті мають правоохоронці

Президент України Петро Порошенко прокоментував факт прориву державного кордону екс-головою Одеської ОДА Михеїлом Саакашвілі і його прихильниками, здійснений 10 вересня. Свою думку президент висловив на нараді з питань розвитку сільської медицини, повідомив канал 112 Україна.

«Інцидент, який стався вчора на державному кордоні України в Шегинях. На мою думку, цей інцидент не вимагає ніяких політичних коментарів. Ми повинні коментувати і будемо коментувати це в правовому полі. 26 липня я видав указ, яким припинив громадянство Саакашвілі на підставі подання органу центральної виконавчої влади — Державної міграційної служби. Дані, передані в адміністрацію президента перевірені, вони несуть за це відповідальність, факти фальсифікації та подання недостовірної інформації при отриманні громадянства. Президент не може прийняти жодного іншого рішення, тому що це була злочинна бездіяльність, якщо ми залишаємо ці факти без реагування. У будь-якій правовій державі особа має право оскаржити будь-який нормативний акт в адмінсуді, в цьому випадку – у Вищому адмінсуді», – сказав Порошенко.

Глава держави наголосив, що для судового оскарження Саакашвілі мав достатньо часу.

«Я, як президент, безумовно, виконаю будь-яке рішення суду. Не подобається рішення українського суду, є ЄСПЛ. Це правова площина. Пройшло понад півтора місяці, ніхто до суду не звертався. Замість цього вчинений злочин, оскільки є конституційний принцип недоторканності державного кордону. Це питання нацбезпеки держави. Мені байдуже, хто порушує кордон, – бойовики на сході, або політикани на заході. Повинна бути чітка правова юридична відповідальність», – заявив глава держави.

Також Порошенко підтримав дії працівників Держприкордонслужби під час інциденту на українсько-польському кордоні.

«Наші прикордонники найкращим чином зарекомендували себе під час АТО, вчинили правильно, не застосувавши зброю, на яку вони мали повне юридичне право. Вони не дали розбурхати пожежу, конфлікт всередині країни, чого ці політикани домагалися», – заявив президент.

За словами Порошенка, розбиратися в інциденті мають правоохоронці, і вони вже почали це робити.

Нагадаємо, 10 вересня колишній глава Одеської обласної адміністрації Михеїл Саакашвілі прорвався через кордон у «Шегинях».

Група народних депутатів і прихильників Саакашвілі підійшли до пункту пропуску, розтягнули автомобілі, які перекривали рух, і провели Саакашвілі на українську територію.

Як повідомив прес-секретар Держприкордонслужби Олег Слободян, прорив супроводжувався шарпаниною за участю «фізично підготовлених осіб», які штовхали прикордонників. Невідомі особи рвали військовослужбовцям одяг, з одного з них зірвали погони.

Поліція Львівської області порушила кримінальне провадження за фактом прориву кордону екс-президентом Грузії і екс-головою Одеської ОДА Михеїлом Саакашвілі, а також його прихильниками.

Сам Саакашвілі заперечує, що його прихильники порушили закон під час прориву з території пункту пропуску «Шегині». На його думку, люди мали право на ті дії, які вони вчинили.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук