Порошенко остаточно затвердив підвищення соцвиплат бюджетникам

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 18 вересня 20159920

Президент України Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік», які забезпечують підвищення пенсій, соціальних стандартів та заробітних плат працівникам бюджетної сфери.

«Наша команда зробила все можливе, щоб вже з 1 вересня було забезпечено це зростання, нехай і на скромну величину від 13 до 18%», – сказав він під час підписання закону на засіданні Національної ради реформ, передає його прес-служба.

Цей крок президент назвав першим результатом реального впровадження реформ, для здійснення якого влада зробила все можливе.

«Фактично в умовах війни нам вдалося уникнути дефолту, досягти макрофінансової стабільності, стабілізувати банківську систему. Ми змогли, в тому числі і завдяки злагодженій, ефективній роботі, знайти кошти для того, щоб підвищити заробітні плати не з 1 грудня, а з 1 вересня», – наголосив Порошенко і окремо наголосив, що вдалося не просто сконцентрувати кошти на казначейському рахунку, але й «переконати зарубіжних партнерів з МВФ, Світового банку, партнерів, які допомагають нам на двосторонній основі, що це сталі доходи, які вже на надійній основі забезпечують дохідну частину Державного бюджету».

Він також висловив впевненість в тому, що впровадження реформ сприятиме поліпшенню економічної ситуації.

«Ми дійсно докладаємо максимум зусиль для того, щоб забезпечити і відновити економічне зростання. Я сподіваюся, що це відбудеться вже наступного року і забезпечить збільшення соціальних стандартів у ще ширших масштабах, ніж цей перший крок», – сказав Петро Порошенко.

Закон № 704-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» Верховна Рада України прийняла 17 вересня 2015 року. підвищення торкнеться понад 3 млн працівників бюджетної сфери. Зокрема, вчитель без категорії отримає додатково 470 грн, вчитель вищої категорії – 605 грн. Сімейний лікар отримуватиме додатково 450 грн, а медсестра – 304 грн. Працівники культури (наприклад, бібліотекарі) отримають додатково 348 грн, а соціальної сфери – 304 грн.

Підвищення також торкнеться півтора мільйона студентів: студенти вищих навчальних закладів першої-другої категорій отримають додатково 112 грн надбавки до стипендії, студенти третьої-четвертої категорій – 95 грн.

Матері-одиначки після підвищення будуть отримувати додатково від 350 до 727 грн. А люди з особливими потребами додатково отримають від 100 до 200 грн.

Таке підвищення стало можливим після досягнення домовленості української влади з комітетом зарубіжних кредиторів, які погодилися на реструктуризацію та часткове списання держборгу України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук