<

Порошенко підписав указ про заходи із забезпечення державної безпеки

СуспільствоРоман Ганкевич, 15 листопада 20143850

Президент України Петро Порошенко підписав указ № 880/2014, який вводить в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 4 листопада «Про невідкладні заходи щодо забезпечення державної безпеки».

Про це в суботу, 15 листопада, передає прес-служба глави держави.

Зокрема, рішенням РНБО доручено Кабінету Міністрів переглянути норми забезпечення особового складу військових формувань і правоохоронних органів України; визначити порядок обліку захоплених або вилучених одиниць озброєння і військового майна; створити Об'єднаний пункт управління при Міністерстві оборони.

Повідомляється також, що уряд має опрацювати питання підвищення боєздатності з'єднань і частин ЗСУ та Нацгвардії, а також оптимізувати їх управління та логістичне забезпечення Збройних сил, резервних батальйонів Нацгвардії, добровольчих батальйонів і рот міліції спеціального призначення Міністерства внутрішніх справ.

Згідно з указом, уряду, за участю Генеральної прокуратури, було доручено опрацювати і внести пропозиції щодо запровадження спеціальної процедури досудового і судового провадження по матеріалах про скоєння військових правопорушень; підготувати і внести законопроект про посилення відповідальності за військові злочини.

Крім того, Кабінет Міністрів разом із СБУ та за участю Національної академії медичних наук (АМН) повинен затвердити військово-медичну доктрину і вжити заходів щодо створення міжвідомчого координаційного центру з надання допомоги постраждалим під час АТО.

Рішенням РНБО уряду доручено в двомісячний термін внести пропозиції щодо підтримки діяльності військово-патріотичних організацій, громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону, волонтерських рухів; забезпечити роботу з пошуку, доставку та ідентифікації тіл військовослужбовців і співробітників правоохоронних органів, які загинули під час проведення АТО; забезпечити розробку нових зразків і заміну посвідчень співробітників правоохоронних і розвідувальних органів, передбачивши посилення захисту від підробки; опрацювати питання відновлення військово-медичної підготовки у вищих медичних навчальних закладах.

Генеральній прокуратурі запропоновано провести перевірку додержання законів про стан тилового забезпечення підрозділів Збройних Сил, інших військових формувань та матеріального забезпечення правоохоронних органів для виконання ними завдань в осінньо-зимовий період.

Міністерству оборони доручено опрацювати і в двотижневий строк внести пропозиції про створення високомобільних десантних військ як окремого виду Збройних Сил.

МВС, СБУ, Міноборони та адміністрації Держприкордонслужби доручено вжити заходів щодо виявлення і вилучення вогнепальної зброї, боєприпасів, спеціальних засобів, вибухових речовин і матеріалів з незаконного обігу.

Крім того, адміністрація державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України у місячний строк має провести інвентаризацію інфраструктури урядового зв'язку в Донецькій і Луганській областях, визначити першочергові потреби і подати пропозиції щодо фінансування робіт по відновленню системи в цих областях, а також провести комплекс ремонтно-відновлювальних робіт на об'єктах наземної радіотелевізійної передавальної мережі Донбасі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук