Порошенко підписав закон про внутрішні біометричні паспорти

Порошенко підписав закон про внутрішні біометричні паспорти
Зразок паспорта громадянина України у формі ID-картки

Президент Петро Порошенко підписав закон №1474-VIII про зміни до законодавства, якими вводиться біометричний паспорт громадянина України, повідомили у прес-службі глави держави.

«Законом уточнюється перелік документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, з безконтактним електронним носієм або без такого, визначається правовий статус окремих категорій осіб. Прийняття акту передбачає внесення змін до чинних урядових та відомчих актів», - сказано у повідомленні.

Згідно з законом, отримати внутрішній паспорт у формі ID-карти буде зобов’язаний кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку. 14-річним паспорт буде оформлятися на чотири роки, а всім іншим – на 10 років.

Паспорт буде містити текст українською та англійською мовою, а також не міститиме свідоцтва про реєстрацію чи розірвання шлюбу.

Фото: Новий паспорт матиме високий ступінь захисту інфоормації

Законом визначено, що для оформлення закордонного, дипломатичного, службового паспорта та інших документів будуть використовуватися оцифровані відбитки пальців рук.

Паспорт 14-річним громадянам буде оформлятися безкоштовно. Крім того, законом встановлено, що місцеві ради отримали право самостійно визначати категорії громадян, які звільняються від оплати адмінпослуг за оформлення паспорта – наприклад, учасники АТО, діти-сироти і т. д. Ці ж органи тепер мають можливість компенсувати цим громадянам вартість виготовлення документа.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук