14-річні українці отримуватимуть нові біометричні паспорти безкоштовно

14-річні українці отримуватимуть нові біометричні паспорти безкоштовно
Нові паспорти значно краще захищені від підробки

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що перша ID-карта, яка буде видаватися замість паспорта, згідно з прийнятим напередодні законом, буде безкоштовною.

«Перша ID-карта 14-річним буде оформлятися безкоштовно», – повідомив він.

«Цей закон ще на крок наблизив нас до безвізового режиму з ЄС. Власне, без прийняття цього Закону України безвізовий в’їзд наших громадян неможливий в принципі», – написав він у Facebook у п’ятницю.

Крім того, законом встановлено, що місцеві ради отримали право самостійно визначати категорії громадян, які звільняються від оплати адмінпослуг за оформлення паспорта – наприклад, учасники АТО, діти-сироти і т. д. Ці ж органи тепер мають можливість компенсувати цим громадянам вартість виготовлення документа.

Нові паспорти значно краще захищені від підробки, зазначив міністр.

«Дуже важливо! Тепер оформляти і видавати внутрішні і закордонні паспорти будуть і ЦНАП (Центри Надання Адміністративних Послуг), і відділення ДМСУ, що істотно розширить охоплення населення, знизить черги і, відповідно, прибере корупційну годівницю. Міграційна служба в обох випадках стає бек офісом – за нею залишається віддалене підтвердження інформації в Єдиному реєстрі », – пояснив Аваков.

Нагадаємо, 14 липня Верховна Рада України прийняла закон про внутрішні біометричні паспорти. Згідно з ним, нові паспорти видаватимуться особам, які досягли 14 років, і будуть дійсними чотири роки, а паспорти для осіб, яким виповнилося 18 і більше років, діятимуть 10 років.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук