Порошенко попросив "батька польських реформ" допомогти Україні

Петро Порошенко провів зустріч з автором польських реформ Лешеком Бельцеровичем

Натхненник економічних реформ у Польщі в 90-х роках Лешек Бальцерович відвідав Київ, де зустрівся з президентом України Петром Порошенком. Про це в суботу, 31 січня повідомила прес-служба глави держави.

Порошенко заявив, що Польща є взірцем країни, яка успішно реформувала свою економіку і стала повноправним членом Євросоюзу. Тоді як Україна лише починає реформи і зацікавлена в застосуванні польського досвіду.

"Сьогодні в нас є уряд з найвищим потенціалом, дуже професійний та проєвропейський. Ми маємо унікальну можливість провести реформи в країні", – заявив глава держави і запропонував Лешеку Бальцеровичу долучитись до цього процесу.

Автор польської "шокової терапії" наголосив на важливості для успіху реформ трьох чинників: стратегії, швидкості їх втілення та команди реформаторів.

Свого часу Бальцеровича застерігали від проведення непопулярних заходів, але, на його переконання, не вживаючи належних заходів для країни, згодом є загроза подальшого погіршення ситуації.

Бельцерович наголосив, що для України зараз дуже важливо засвідчити відданість курсу на реформи. При цьому треба приділити особливу увагу питанню реформуванню бюджету, позбавляючись будь-якого субсидіювання, але водночас захищаючи найбільш вразливі верстви населення. Він відзначив, що свого часу у Польщі необхідне скорочення бюджетного дефіциту також відбулося за рахунок зменшення пенсійних витрат через підвищення пенсійного віку до 67 років.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук