Порошенко просить визнати неконституційним закон про позбавлення Януковича звання президента

Позбавляти президента такого звання можна лише у випадку, коли президентові було оголошено імпічмент

Порошенко просить визнати неконституційним закон про позбавлення Януковича звання президента
фото CNN
Петро Порошенко

Президент Петро Порошенко просить Конституційний суд визнати неконституційним закон про позбавлення Віктора Януковича звання президента України, повідомляє прес-служба суду.

У поданні Порошенка щодо відповідності Конституції України закону «Про позбавлення В. Януковича звання президента України» вказано, що цей закон не має нормативного характеру.

«Оскільки закон, конституційність якого оскаржується, не має нормативного характеру, Верховна Рада, ухваливши його, діяла всупереч нормам Конституції України, тобто це суперечить ч.2 ст.19 Конституції України, яка зобов’язує парламент діяти на основі і в рамках повноважень та способом, передбаченим Конституцією України, у зв’язку з цим прошу визнати закон України «Про позбавлення В. Януковича звання президента України» від 4 лютого 2015 року таким, який не відповідає Конституції України, тобто неконституційним», — зазначено в поданні президента.

У своєму поданні Порошенко наголошує, що Конституцією України, зокрема, нормами її розділу 4 «Верховна Рада України» і розділу 5 «Президент України», до компетенції ВР не входить вирішення питання позбавлення звання президента України.

«Тому, прийнявши рішення, яке сформульоване в назві й тексті закону, конституційність якого оскаржується, Верховна Рада України перевищила свої конституційні повноваження і діяла всупереч положенням частини 2 статті 6, частини 2 статті 19, частини 2 статті 85 Конституцій України», — йдеться в поданні.

У документі також зазначено, що звання президента України охороняється законом і зберігається за ним довічно, якщо тільки президент України не був відсторонений з посади в порядку імпічменту.

«Таким чином, Конституцією України встановлений єдиний випадок позбавлення звання президента України і не передбачено прийняття жодним органом влади окремого акту в будь-якій формі про позбавлення звання президента України», — зазначено в поданні президента.

Порошенко наголосив, що зміна або ж розширення такого підходу можлива шляхом внесення змін до Конституції, оскільки виключення з конституційних норм встановлюються самою Конституцією України, а не іншими нормативними актами.

Згідно з Регламентом Конституційного Суду України, конституційне подання передано на вивчення в Секретаріат Суду, вказано у повідомленні КС.

Документ з текстом подання

Як відомо,  18 червня набув чинності закон про позбавлення Віктора Януковича звання президента України. Верховна Рада проголосувала за нього 4 лютого, а 9 лютого документ направили на підпис президенту.

17 червня документ було опубліковано у парламентській газеті "Голос України".  

Віктор Янукович втік із України 21-22 лютого 2014 року, після розстрілів на Майдані, який виступав проти нього і проти відмови від курсу на євроінтеграцію, переховується в РФ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук