Порошенко розповів, про що говорив у Нью-Йорку з Трампом

СуспільствоВолодимир Пиріг, 21 вересня 201710700

Президент України Петро Порошенко надзвичайно позитивно оцінив результати зустрічі з президентом Сполучених Штатів Дональдом Трампом і його командою, яка відбулася в четвер, 21 вересня. Про це він розповів під час брифінгу для українських журналістів після переговорів у Нью-Йорку.

«Можу сказати, що зустріч, яка тривала годину, була надзвичайно продуктивною. Ми відчули справжнє плече нашого друга і партнера. Можу сказати, що я як президент надзвичайно задоволений поточним безпрецедентним рівнем співпраці між Україною і Сполученими Штатами Америки», – сказав Порошенко.

У цьому контексті він відзначив позитивний результат переговорів одразу за кількома аспектами. По-перше, «було дуже важливо почути повну, дуже потужну підтримку реформ, які відбуваються в Україні й позитивну оцінку результатів, які ми цими реформами досягли». Президент також поінформував, що двостороння співпраця з підтримки реформ «буде ефективно продовжуватися».

По-друге, за його словами, відбулася «дуже жвава й детальна дискусія» щодо майбутніх аспектів співпраці України і США. «Ми домовились, що нашою головною метою є деокупація (України), відновлення суверенітету і якнайшвидше принесення миру на українську землю», – наголосив Порошенко.

По-третє, відбулося детальне обговорення економічної співпраці. «Особливо приємно відзначити великий успіх щодо першого розміщення українських суверенних бондів на світових ринках і великий попит, який був на українські цінні папери. Інвестори доларом голосують за успіх і довіру до українських реформ», – сказав український президент.

У цьому контексті він акцентував, що значна кількість цих інвесторів представляла американські компанії. «Це також форма довіри й упевненості в успішності українських реформ не тільки з боку американської влади, але і з боку американського бізнесу», – наголосив президент України.

До того ж, за словами Порошенка, надзвичайно важливим є «спільне бачення нової якості безпекової співпраці» між Україною і США. «Ми обговорили детально всі напрямки розширення цієї співпраці, починаючи від співпраці з воєнною академією у Вест-Пойнті, яку ми відвідали кілька днів тому, і, завершуючи співпрацею з міністерством оборони США та іншими інституціями», – зауважив Петро Порошенко.

Згодом у Facebook Порошенко написав, що за останні сім місяців товарообіг між Україною та США зріс в 2,5 рази.

Агентство Укрінформ зазначило, що зустріч двох президентів за розкладом мала тривати 30 хвилин.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук