Порошенко списав ₴400 млн боргу «Південмашу»

ЕкономікаРоман Ганкевич, 2 грудня 201618881
ДП «Південмаш» - одне з головних підприємств ракетно-космічної промисловості України

Президент України Петро Порошенко підписав закон про направлення заборгованості та податкових зобов'язань з податку на прибуток вугледобувних підприємств на погашення заборгованості держпідприємства «Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод імені Макарова» за спожиту електричну енергію, що становить ₴400 млн. Про це повідомляється у п'ятницю на офіційному сайті Верховної Ради України, пише «Інтерфакс-Україна».

Як зазначається, відповідний закон «Про внесення змін до закону України «Про державний бюджет України на 2016 рік» щодо підтримки стратегічної галузі України» президент України підписав 2 грудня 2016 року.

Нагадаємо, що 18 листопада 2016 року Верховна Рада України 226 голосами ухвалила загалом відповідний законопроект (№5281) про списання ₴400 млн боргу «Південмашу» через взаємозалік бюджету з вугільниками.

Згідно із законом ДП «Південмаш» повинен погасити накопичений з початку 2013 року борг за електроенергію з урахуванням штрафних санкцій та пені у загальній сумі ₴400 млн за рахунок здійснення взаємозаліку з участю бюджету і вугільних підприємств, що мають податкову заборгованість. Згідно з пояснювальною запискою, загальна сума реструктуризованого податкового боргу вугільних підприємств на 1 липня 2016 року становила близько ₴700 млн.

Слід зазначити, що ДП «Південний машинобудівний завод імені Макарова» – одне з головних підприємств ракетно-космічної промисловості України, відомий у світі виробник ракет-носіїв та супутників цивільного, наукового і військового призначення. У зв'язку з розривом традиційної кооперації в умовах анексії Криму і військових дій на Донбасі, вже два роки понад 50% виробничих потужностей підприємства фактично не використовуються.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук