Порошенко ветував закон про реструктуризацію валютних кредитів

ЕкономікаОксана Руда, 18 грудня 20156330
Порошенко ветував закон про реструктуризацію валютних кредитів
Президент України Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко застосував право вето до закону №1558-1 про реструктуризацію валютних кредитів і запропонував відхилити його, йдеться в інформації на сайті Верховної Ради.

«За даними НБУ, станом на сьогодні фізичним особам – резидентам України надано кредитів в іноземній валюті на суму 4,28 млрд доларів,... сума всіх іпотечних кредитів становить 2,16 млрд доларів... Конвертація валютних кредитів за курсом 5,05 грн за $1, тобто за курсом, який був на момент укладення переважної більшості кредитних договорів, завдасть банківській системі збитків на суму понад 76 млрд гривень», – аргументує, зокрема, голова держави своє рішення, передане до Верховної Ради у п'ятницю,18 грудня.

Нагадаємо, закон про реструктуризацію кредитів в іноземній валюті Верховна Рада ухвалила 2 липня, після чого кілька народних депутатів закликали президента застосувати до нього право вето.

У свою чергу, Нацбанк України 3 липня заявив, що ухвалення цього закону завдасть нищівної шкоди фінансовій і банківській системам України, поставить під загрозу добробут усіх громадян.

«Якщо всі кредити, надані фізичним особам-резидентам в іноземній валюті, конвертувати в гривню за курсом 5,05 грн/$1, то банківська система зазнає збитки в сумі близько 100 млрд грн», – зазначалося на сайті НБУ.

Спікер ВР Володимир Гройсман довго не підписував ухвалений закон, а зробив це після того, як у парламенті був зареєстрований урядовий законопроект про реструктуризацію валютних іпотечних кредитів з додатковими пільгами для учасників АТО.

Зокрема, Кабмін пропонує дозволити фізичним особам реструктуризувати кредити під купівлю єдиного для сім'ї житла зі списанням 25-75% обсягу іпотеки, а для учасників АТО –80-100% іпотеки, залишок за якими не перевищував близько 2,5 млн грн на 1 січня 2015 року і за якими відсутня прострочена заборгованість станом на 1 січня 2014 року або вона була погашена. Такі кредити становлять близько 20 млрд грн, або близько 40% всього обсягу іпотеки, а запропонований механізм реструктуризації підтримали 19 найбільших українських банків, на які припадає 75% активів банківської системи.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук