Порошенко захистив екс-міністра оборони Коваля від люстрації

Президент України Петро Порошенко підписав указ «Про незастосування заборони обіймати посади, щодо яких здійснюються заходи з очищення влади (люстрації)».

Враховуючи необхідність забезпечення обороноздатності держави, відповідно до ч.1 ст. 1 закону «Про очищення влади» президент постановив задовольнити погоджене з Комітетом Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони клопотання міністра оборони України щодо незастосування передбаченої частинами третьою і четвертою статті 1 закону «Про очищення влади» заборони обіймати посади, щодо яких застосовуються заходи з очищення влади (люстрації), до генерал-полковника Михайла Коваля.

Цей указ набуває чинності з дня його публікації.

Коваль в різні роки був начальником штабу – першим заступником начальника Головного управління внутрішніх військ МВС України, першим заступником голови Державного комітету у справах охорони державного кордону України - командувачем прикордонними військами, першим заступником голови Державної прикордонної служби України.

25 березня 2014 Верховна Рада України призначила його виконувачем обов'язків міністра оборони України.

3 липня 2014 президент України призначив його на посаду заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

17 лютого 2015 Порошенко призначив його першим заступником секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

16 жовтня минулого року набув чинності закон «Про очищення влади» (люстрації). Закон визначає очищення влади (люстрацію) як встановлену ним (законом) або рішенням суду заборону окремим фізичним особам обіймати певні посади (перебувати на службі) (крім виборних посад) в органах державної влади та органах місцевого самоврядування. Закон, зокрема, застосовується до осіб, які займали сукупно не менше одного року вищу керівну посаду (посади) в період з 25 лютого 2010 по 22 лютого 2014 року, і щодо тих державних посадових осіб, які обіймали посаду (посади) в період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 і не були звільнені в цей період з відповідної посади (посад) за власним бажанням.

Ці люди не зможуть працювати в органах державної влади протягом найближчих 10 років.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук