Порошенко закликав ООН ввести на Донбас миротворців

Місія ООН з підтримання миру на окупованих територіях України здатна забезпечити виконання російською стороною і проросійськими сепаратистами своїх зобов’язань за Мінськими угодами, заявив у вівторок, 29 вересня, з трибуни 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН президент України Петро Порошенко.

«Внесок України у справу підтримання міжнародного миру й безпеки дає нам моральне право розраховувати на таку ж допомогу від Організації в той момент, коли це питання для моєї країни має життєво важливе значення. Спеціальна операція з підтримання миру на Донбасі під егідою ООН могла би стати дуже корисним інструментом, який сприяв би реалізації Мінських угод», – заявив президент, якого цитує Укрінформ.

Водночас він наголосив, що Україна прагне слідувати букві і духу Мінських угод. «Ми вимагаємо такого ж підходу від інших сторін, які підписали, але останнім часом вдаються до мови шантажу. В іншому випадку немає жодної альтернативи санкціям, навіть потрібно їх зміцнювати, як і немає альтернативи мирному врегулюванню кризи», – зауважив Порошенко.

Президент України наголосив на важливості забезпечення повного доступу спостерігачів ОБСЄ до всіх окупованих територій, виведення російських збройних сил, військової техніки, а також найманців з території України, відновлення повного контролю України над державним кордоном з Росією.

«Свобода, мир, повага до суверенітету й територіальної цілісності – Україна більше не вимагає нічого. Тим не менш, на менше ми не згодні», – наголосив президент.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук