Порошенко запропонував Верховній Раді призначити Гройсмана прем’єр-міністром

Президент України Петро Порошенко вніс проект постанови про призначення Володимира Гройсмана прем'єр-міністром.

Відповідний проект постанови (№ 4420) зареєстрований на сайті парламенту у четвер, 14 квітня.

Крім того, президент вирішив залишити міністром закордонних справ Павла Клімкіна, а Степана Полторака – міністром оборони. Відповідні проекти постанов також зареєстровані в парламенті.

На сайті Верховної Ради вказано, що всі три проекти постанови отримані парламентом 14 квітня і передані в тираж. Однак тексти документів поки на сайті парламенту відсутні.

Згідно зі ст. 115 Конституції України, прем'єр-міністр та інші члени уряду мають право заявити Верховній Раді про свою відставку. Чинний прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявив про намір покинути пост прем'єр-міністра 10 квітня.

Відставка прем'єр-міністра призводить до відставки всього складу Кабміну. У цьому випадку Верховна Рада здійснює формування нового складу Кабінету міністрів у строки та в порядку, визначених Конституцією.

Кабмін, відставку якого прийняла Верховна Рада, продовжує виконувати свої повноваження до початку роботи новосформованого уряду.

Згідно зі ст. 114 Конституції України, прем'єр призначається Верховною Радою за поданням президента. Президент вносить кандидатуру прем'єра за пропозицією коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді.

Міністри оборони і закордонних справ призначаються Верховною Радою за поданням президента України, інші члени Кабміну призначаються Верховною Радою за поданням прем'єра.

Володимир Гройсман, 1978 р.н., був обраний головою Верховної Ради в кінці листопада 2014 року. У 2003 році закінчив Міжрегіональну академію управління персоналом за спеціальністю «Юриспруденція». У лютому 2010 року закінчив Національну академію державного управління при Президентові України (магістр за фахом «Управління суспільним розвитком», спеціалізація «Управління на регіональному і місцевому рівнях»).

З березня 2006-го по лютий 2014 року був міським головою Вінниці. З лютого по листопад 2014 року – віце-прем'єром – міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Генерал-полковник Степан Полторак, 1965 р.н., на військовій службі знаходиться з серпня 1983 року в посадах командира взводу, роти, начальника штабу батальйону, командира батальйону, полку, бригади. З 28 лютого по 12 березня 2014 року очолював Внутрішні війська МВС України. З 19 березня 2014 року- командувач Національною гвардією України. Призначений міністром оборони 14 жовтня 2014 року.

Павло Клімкін, 1967 р.н., був призначений на посаду міністра закордонних справ 19 липня 2014 року. Працював в МЗС з 1993 р на посадах аташе, третього, другого секретаря департаменту військового контролю і роззброєння. У 2004-2008 рр. був радником-посланником посольства України у Великій Британії. З березня 2008 року по квітень 2010 рр. – директор департаменту Європейського Союзу МЗС України. З квітня 2010 по 29 квітня 2011 рр. – заступник міністра закордонних справ України. З 29 квітня 2011 року по 22 червня 2012гг.- заступник міністра закордонних справ України – керівник апарату. З 22 червня 2012 Клімкін займав посаду посла України в Німеччині.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук