Посібник з історії – відступ від політики замовчування, – експерт

8 серпня 201214316
Посібник з історії – відступ від політики замовчування, – експерт
фото ZAXID.NET
Олег Фешовець

Посібник з історії України для п’ятого класу, який презентували у Львові сьогодні, «не створює викладачам труднощів, відповідає програним вимогам освіти». «З усіх сторін він доволі виважений. Він також доволі виважений з точки зору ідеології… Ми відступаємо від політики замовчування», – розповів 8 серпня на прес-конференції видавець посібника, доц. Олег Фешовець.

«Посібник – це результат піврічної роботи видавництва. Важливо, щоб підручники писали викладачі шкіл. Підручник для п’ятого класу не повинен мати дискусійного матеріалу. Це період, коли особа дуже важко формується. Будь-який внутрішній конфлікт штовхає до дезінтеграції особи. Це має бути виважений образ, що створює цілісну картину предмету. Посібник такий має надихати, особливо його потребують нації, які переживають становлення», – прокоментував він цей посібник.

У новому посібнику, каже він, «ми не поступаємося ні на крок нашим баченням, змальовуємо історію України як історію гідного великого майбутнього народу».

«Ми звертаємо увагу на ті моменти історії, які важливі нашому народу, але звертаємо увагу і на радянську історію», – сказав Олег Фешовець.

Також видавець відзначив, що ціна 35 грн – не є високою, мовляв, у собівартість не закладено високих відсотків і гонорарів для автора. Він зауважив, що ціна є нижчою за відповідники.

Як інформував ZAXID.NET, у Львові презентували посібник з історії України для 5 класів. 2 тис. примірників посібника придбає для школярів міста Львівська міська рада. Як зазначає автор книжки, це альтернативний та компенсуючий посібник, у який увійшла як основна інформація шкільної програми, так і теми, що не потрапили до міністерського підручника, зокрема, історія України ХХ ст.

Нагадаємо, школярі Львова отримають «нетабачниківську» історіюцього року.

Додамо, на початку 2011 року львівські депутати передбачили 400 тис. грн в бюджеті Львова на видання посібників з історії України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук