Посол розповів про можливі формати зустрічі Петра Порошенка з Дональдом Трампом

Посол України у США Валерій Чалий розповів про підготовку до зустрічі Петра Порошенка з Дональдом Трампом

Візит президента України до США планується в другій половині лютого та має на меті, передусім, його участь у програмі головування України в Раді Безпеки ООН. Водночас, опрацьовуються варіанти зустрічі на найвищому рівні президентів Петра Порошенка та Дональда Трампа у Вашингтоні, поінформував посол України в США Валерій Чалий, повідомив «Укрінформ».

«Візит до Сполучених Штатів Президента України планується в лютому місяці. Україна головуватиме в Раді Безпеки ООН, і очевидно, в цей період може відбутися участь Президента, тому що цей формат як раз передбачає таку участь», – сказав дипломат.

Він зазначив, що паралельно відпрацьовується можливість зустрічі Петра Порошенка і Дональда Трампа.

«Яким чином все вийде, чи під час нинішнього візиту, чи пізніше – ще питання не вирішене, але, я думаю, що це було би природно, оскільки ми маємо питання, які потрібно обговорити найближчим часом», – зазначив посол.

На прохання уточнити більш детально про підготовку візиту президента, Чалий сказав: «Моє завдання як посла – виконувати плани, що вибудовуються політичним керівництвом». Водночас, він зазначив, що візит планується на «двадцяті числа» лютого місяця.

За словами Валерія Чалого, Україна у відносинах зі США розглядає «три головних блоки питань, які не змінювалися в залежності від адміністрації».

Перший блок, за його словами, це сфера безпеки, яка включає протидію агресії Росії і спробам окупації Криму. Другий стосується питань розвитку реформ в Україні, у тому числі забезпечення макроекономічної стабільності. Третій блок пов’язаний з інституційними механізмами.

Посол додав, що на сьогодні між Україною і США є позитивні напрацювання в космічній галузі, у сфері оборони.

«Зараз треба більше працювати з новою адміністрацією в питаннях інвестицій, реформ, торгівлі. Я думаю, що прагматична зорієнтованість нової команди дає змогу нам по-новому показати можливості України», – сказав посол.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук