Потоки нелегалів до ЄС за рік зросли наполовину

СвітВолодимир Пиріг, 16 травня 20144932
Потоки нелегалів до ЄС за рік зросли наполовину
фото BBC
Мапа міграційних маршрутів до ЄС

Кількість людей, виявлених під час спроби нелегально потрапити до Європейського Союзу, минулоріч зросла майже наполовину, порівняно з 2012 роком.

Про це повідомила служба прикордонного контролю ЄС, у якій стверджують, що кожен четвертий нелегальний мігрант є вихідцем із Сирії.

У щорічному звіті агентства Frontex, яке відповідає за безпеку зовнішніх кордонів країн ЄС, йдеться, що в 2013 році було попереджено 107 тисяч спроб незаконно перетнути кордони, порівняно із 72,5 тис. у 2012 році, пише BBC.

Більшість із нелегальних мігрантів намагалися потрапити до ЄС Центрально-Середземноморським маршрутом, через південь Італії.

Серед нелегальних іммігрантів 25,5 тисячі - сирійці, які рятуються від громадянської війни. Кількість прохань про надання притулку від громадян Сирії також зросла майже вдвічі - до понад 50 тисяч.

Після сирійців, найбільше нелегальних мігрантів становили громадяни Еритреї, Афганістану та Албанії.

Після послаблення візових обмежень на Балканах стрімке зростання спроб нелегального перетину кордону із Сербією виявила Угорщина.

Зросла також кількість чеченців, які просять політичного притулку в ЄС. Це пояснюється появою чуток, що Німеччина прихильно ставиться до заяв чеченців про надання притулку.

Російські громадяни (включно з чеченцями) опинилися на першому місці за кількістю відмов у перетині кордонів ЄС, відразу за ними йдуть українці та албанці.

Хоча загальна кількість нелегалів, які хочуть потрапити до ЄС, зросла на 48%, це значно менше, ніж у 2011 році, коли внаслідок "Арабської весни" кількість нелегальних мігрантів до країн ЄС зросла до 141 тисячі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук