Повінь на Кубані могла бути штучною, - ЗМІ

Світ16 липня 201212472
Повінь на Кубані могла бути штучною, - ЗМІ
фото dw.de
Повінь на Кубані

Причиною драми в містечку Кримськ на Кубані російські рятувальники і далі називають рясні дощі та високий рівень води в річках. Утім, версія, що на місто скинули зайву воду із ближнього водосховища жива.

Якби раптом виникла потреба аварійного зливу води - куди б її направили російські чиновники і на якому рівні приймалося це рішення? Та головне запитання, на яке всі хочуть почути відповідь, - хто і чому втопив Кримськ, йдеться в сюжеті ТСН-Тиждень.

МНСники продовжують твердити, що у трагедії винен дощ. Та в Кримську офіційній телеверсії не повірили. Тож вони, аби довести, що дамба тут ні до чого, влаштували для представників громади гелікоптерний обліт. Але роздивитися з повітря вдалося лише масштаби трагедії і її маршрут, що тільки зміцнило підозри - водосховище з трагедією таки пов'язане.

До Неберджаївського водосховища нині не підступитися, бо частину доріг розмито, на решті встановлені блокпости. Що і від кого бережуть охоронці - загадка. Втім, російські блогери за допомогою супутникових фото Неберджаївського водосховища дали свою відповідь.

З боку південних схилів водосховища, де нема греблі , спуск води міг бути некерований, і вода зачепила б нафтобазу "Грушова". А на північному схилі є і гребля і шлюз для скидання води. На шляху потоку лежав стратегічний для Москви Новоросійськ і туристичний Геленджик. Але був бар'єр - маленьке містечко Кримськ.

Мешканці Кримська з такими висновками згодні, однак лише поза камерою: бояться, що занадто балакучих залишать без матеріальної допомоги. Вони впевнені, що їх принесли в жертву заради порятунку найбільшого російського південного порту Новоросійська та найбільшого нафтотерміналу в Європі "Грушова", через який щороку Москва продає 50 мільйонів тон нафти у 23 країни світу.

Яка ж реальна природа трагедії і на якому рівні мало прийматися рішення - кого ж топити, що рятувати? Це явно потребує політичного рішення. "Ну ось хто це допустив, ви думаєте знайдуть його? Я думаю, що не знайдуть. Цей ланцюжок, вибачте, до нашого дорогого Путіна", - каже мешканка Кримська Галина. Тим часом городяни майже змитого містечка вже думають, куди б переїхати.

Нагадаємо, що повінь у Краснодарському краї забрала житя 171 особи. У зв'язку з цим, 9 липня у Росії був день жалоби за її жертвами та за жертвами ДТП на Чернігівщині, у якій загинули 15 паломників  з Росії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 2

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук