Позитивний торговельний баланс між США та Україною скоротився

Володимир Балита, 3 квітня 20136510

Торік обсяг експорту американських товарів до України скоротився на 9,4% до 1,9 млрд доларів.

Про це йдеться у доповіді про перепони для міжнародної торгівлі, оприлюдненій офісом торговельного представника США, передає "Голос Америки".

Автори доповіді зазначають, що у 2012 році імпорт з України до США знизився на 7,2% до 1,4 млрд доларів, а загалом Україна посідає 61 місце за обсягом торгівлі з США.

Водночас прямі інвестиції з Америки в Україну зростають. Так, за доступною на даний час інформацією, у 2011 році вони становили 737 млн доларів.

Доповідь звертає увагу, що запланований урядом України перегляд тарифів на імпортні товари може мати "системні негативні наслідки на багатосторонню торгівлю".

"Більше 125 країн-членів СОТ, включно зі США, висловили серйозне занепокоєння намірами України, а США неодноразово закликали Україну відмовитись від перегляду тарифів", - сказано у доповіді.

Нагадаємо, на засіданні ради СОТ з торгівлі товарами Євросоюз, США і Японія закликали Україну відмовитися від нових мит на автомобілі у розмірі 6,5-13%.

Доктор економічних наук, президент Центру ринкових реформ Володимир Лановий припустив, що через введення низки спецмит, країни-члени СОТ можуть застосувати до України санкції, а у разі повного недотримання зобов’язань можуть її виключити з організації.

Україна вводить спецiальнi мита на імпорт нових легкових автомобілів. У вересні 2012 року Україна подала заявку в СОТ на перегляд мит по 350 товарних позиціях. У представництві Європейського Союзу в Україні вважають, що дії України щодо перегляду своїх забов’язань в рамках Світової організації торгівлі суперечать задекларованим інтересам країни щодо підписання та ратифікації Угоди про асоціацію з ЄС.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук