ПР: Заборона реклами ліків збереже здоров'я українців

Володимир Балита, 28 серпня 20127362
ПР: Заборона реклами ліків збереже здоров'я українців
фото ТСН
Лікарство

Заборона реклами ліків дасть змогу вирішити проблему із самолікуванням та самопризначенням ліків. Про це заявила народний депутат від Партії регіонів, голова Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Тетяна Бахтеєва.

"Ухвалення закону дозволило ввести для всіх вітчизняних виробників обов'язкові вимоги належної виробничої практики та посилити контроль за дотриманням умов виробництва ліків, оптової та роздрібної торгівлі; посилити контроль за якістю ввезених в Україну лікарських засобів; ввести норми, що суттєво обмежують рекламу лікарських засобів і БАДів (дозволяється реклама лише тих лікарських засобів, які відпускаються без рецепта лікаря і не внесені Міністерством охорони здоров'я до переліку заборонених для реклами лікарських засобів. Заборонено в рекламі БАДів вказувати на їх лікувальну дію)", - наводить слова Т.Бахтеєвої прес-служба партії.

Вона зазначила, що, за даними ВООЗ, смертність від неправильного та неконтрольованого вживання ліків посідає п'яте місце у світі серед причин смертності.

"Експерти стверджують, що близько 50% придбаних без рецептів і без призначення лікарем препаратів куплені абсолютно без будь-якої потреби. Населення України лікується від одного, а помирає від іншого. Залишається практично незмінною структура причин смерті - лідирує зі значним відривом смертність від захворювань серцево-судинної системи: близько 60% помирає у країні від гострих інфарктів та інсультів, понад 12% - від онкологічних захворювань. Водночас при аналізі продажу ліків у структурі першої двадцятки препаратів, що продається на суму понад 1 млрд грн, переважають препарати - Есенціале, Мезим, Мілдронат, Анаферон, Ліда, Карсил, Лінекс, Арбідол, Гепабене, Фестал, Но-шпа. Такого немає в жодній цивілізованій країні світу!", - констатувала парламентар.

Вона підсумувала, що тепер згідно з постановою Кабміну від 16 липня 2012 року в Державний реєстр лікарських засобів вноситься інформація про належність препаратів до таких, що їх реклама заборонена.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 2

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук