Прах Нестора Махна повернуть з Франції до України

Родичі Нестора Махна дали згоду на перевезення його праху

Прах Нестора Махна повернуть з Франції до України
фото 061.ua
Могила Нестора Махна на цвинтарі Пер Лашез в Парижі

Прах Нестора Махна повернуть до України. Згоду на це дали родичі всесвітньо відомого анархіста. Тепер вже найближчим часом рештки Махна перевезуть з кладовища Пер-Лашез в Парижі до Гуляйполя Запорізької області.

Як розповів голова Гуляйпільської РДА Олександр Іщенко в інтерв'ю місцевому виданню «Гуляйполе.City», українська сторона отримала заяву внучатого племінника Махна щодо повернення на батьківщину праху його предка. Щоправда, проти такої ідеї виступає французька діаспора. Тому, каже чиновник, це питання вирішується на рівні міжнародних відносин.

«Підготували всі необхідні документи з перевезення праху Нестора Махна в Гуляйполе. Цьому передували сесія міської ради, а також робоча нарада...З нашої сторони готові всі документи, є заява внучатого племінника Нестора Махна після повернення на батьківщину праху його предка», - повідомив Іщенко.

При цьому влада Гуляйполя вже вирішила, де має знаходитись прах Махна - у місцевому музеї.

«Наш бренд - це Нестор Махно, історична особистість світового рівня. Тож в ОТГ вже розробили проекти щодо маршруту Нестора Махна, який буде цікавий туристам, створення махновських островів. Звісно, на їхню реалізацію потрібні кошти. Й ці питання будемо вирішувати відразу після того, як закриємо нагальні аспекти: ремонт і будівництво основних об’єктів міста та району, а також важливих напрямків автодоріг», - сказав Іщенко.

Раніше ZAXID.NET вже писав, що термін оренди місця на кладовищі Пер-Лашез в Парижі, де похована урна з прахом Махна, підійшов до кінця. Голова Запорізької обласної державної адміністрації Костянтин Бриль заявив, що прах Нестора Махна планують перепоховати в Гуляйполі.

Нагадаємо, що Нестор Махно – політичний та військовий діяч, командувач Революційної повстанської армії України, керівник селянського повстанського руху 1918–1921 років, відомий анархіст і тактик ведення партизанської війни.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук