<

Працівники Львівського перинатального центру пікетували обласну раду

Головні новини за 02.06Ірина Ващишин, 2 червня 2015, 12:10 702 0

Сьогодні, 2 червня, близько ста працівників Львівського обласного перинатального центру вийшли на пікет перед будівлею облради. Вони вимагають відновлення реконструкції їхньої лікарні, яку розпочали півтора року тому. Тоді в межах всеукраїнського проекту лікарню мали перетворити на сучасний центр.

Планувалося, що в Україні таких центрів буде декілька десятків. Львів потрапив до проекту вже майже в останню чергу, що й спричинило проблему – забракло коштів. Зараз лікарню практично зруйновано.

До пікетувальників вийшов керівник обласного департаменту охорони здоров`я Богдан Чечотка. Разом з учасниками пікету вирішили утворити комісію з депутатів і працівників перинатального центру, яка щотижня буде моніторити розвиток подій.

Понад 450 працівників центру уже майже 2 роки без роботи, працевлаштовно, за словами учасників пікету, лише одиниці з лікарського персоналу на 0,25 ставки, решта отримують мінімальні виплати і втрачають кваліфікацію.

Цьогоріч з держбюджету було виділено 45 млн грн на відновлення лікарні, однак зараз стоїть питання заміни підрядника, оскільки нинішній не виконує жодних робіт, і проведення державної експертизи для визначення нової суми кошторису. За попередніми оцінками, він становитиме близько 170 млн грн. Стосовно визначення нового підрядника, то його замінять за результатами тендеру.

Нагадаємо, реконструкцію Львівського обласного перинатального центру розпочали 2013 року, проте через брак коштів торік її призупинили. Щорічно у Львівському обласному перинатальному центрі, що на вул. Вашингтона, 6, надавали допомогу понад 8 тис. хворих, проводили 3,5-4 тис. пологів і близько 4,8 тис. операцій. Після закриття на реконструкцію 469 медиків та обслуговуючого персоналу відправили у вимушені відпустки.

У березні 2015-го повідомлялося, що реконструкцію перинатального центру відновлять у травні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук