Правоохоронні проблеми

Про новаторство уряду щодо іноземних людей в мундирах на наших вулицях

БлогиБогдан Яременко , 20 травня 2015 116
Богдан Яременко
Дипломат, громадський діяч, голова правління БФ «Майдан закордонних справ»

Не навмисно так виходить, але чьой-то я нєравнадушний останнім часом до правового новоязу Арсена Авакова. Тільки розібрались з презумпцією правоти, аж тут таке: "Тиждень тому під час останніх зустрічей з нашими європейськими партнерами ми вийшли з пропозицією щодо безпосереднього залучення іноземних поліцейських до спільних патрулів та виконання функцій нової патрульної поліції, яка влітку почне працювати в Україні" Робота консула вона цікава можливістю заглибитися в найрізноманітніші сфери людської активності.

Було у мене в біографії і почесне членство в Асоціації українських поліцейських Америки, і участь в програмах співробітництва між українськими і іноземними поліцейськими. Так ось, поліцейських в усіх країнах світу відрізняє оптимізм і уміння гарно зустрічати колег з іноземних держав. Іноді навіть складалось враження, що конкурс "хто кого переп"є" є неодмінною складовою усіх міжнародних заходів за участю правоохоронців. Ну, це після роботи звичайно.

Так ось, навіть у стані крайньої гостинності ніхто, ніколи не пропонував українським правоохоронцям спільно попатрулювати вулиці. Ну, там право, юрисдикція, допуск. Ну, і ще - можливі наслідки: хто відповідатиме, якщо іноземний правоохоронець застосує зброю чи силу проти громадянина України та ще й з тяжкими наслідками? Або якщо навпаки? Або якщо суд вимагатиме присутності і свідчень усіх членів патруля, от що тоді робити? Іноземний поліцейський буде змушений давати свідчення в українському суді з попередженням про відповідальність про надання неправдивих свідчень? І іноземний уряд погодиться на те, що його правоохоронці стануть підсудними в Україні? Угоду міждержавну укладемо? А якщо іноземний уряд не погодиться і толкові адвокати українського підсудного зіграють на цьому і правопорушник уникне покарання?

Одним словом, це прекрасно, що у нас є друзі, які готові нам допомагати. Потрібно з вдячністю приймати цю допомогу - навчання, тренування. підготовка, інструктажі, оснащення, обладнання і тд, і тп. Але охорона громадського порядку - це те, що українці мають зробити самі. Спільно це не робиться.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук