Правоохоронцям довіряють лише 7% українців

Головні новини за 30 вересняВікторія Іваскевич, 30 вересня 2014, 20:13 523 0

Минулого року соціологічні дослідження показали, що навіть астрологам та комуністам українці довіряють більше, ніж правоохоронцям. Частково чи повністю покластися на міліціонера готові близько 7 % наших громадян. Ситуацію добре розуміють і самі працівники МВС. Втім, певні, мало змінити лише їхнє відомство, потрібно реформувати всі державні служби. 

Ян Матуш міліціонер вже у третьому поколінні. Рік працює в патрульно-постовій службі. Не знає, чи прослужить довго, втім сподівається, колись до людей у погонах будуть ставитися краще.

«Є різні люди, немає довіри великої після Майданів і після того, що робиться в країні. Я вважаю, що зараз сама міліція вже помінялася і люди повинні це помітити і теж змінитися», – з надією каже Ян.

Ставлення до правоохоронців насправді не покращилось і не погіршилось. А от престиж самої професії різко знизився. «Колись нас було в роті 123 чоловіка, а зараз 45», – пригадує старший колега Яна Олександр. В міліції чоловік більше 20-ти років.

Через це вважає Олександр і з'являються персонажі, які ганьблять мундир. Шукають в міліції легкого заробітку, полюбляють розмахувати посвідченням та зловживають службовим становищем.

У Львові з літа працюють над пілотним проектом реформування міліції. Це 120 експертів, які одночасно розроблять кілька напрямків. Зараз, певні, потрібно встановлювати нові правила та змінити вище керівництво.

«Я вам скажу, що середня ланка міліції, вона готова змінюватись, щоб працювати ефективно», – констатує член Наглядової ради при УМВС у Львівській області Тарас Гаталяк .

Люди при погонах скептично ставляться до такого проекту. Мовляв, потрібно реформувати і суди, і прокуратуру і решту державних служб. Але свій імідж однозначно потрібно покращувати.

«Чому ми зараз говоримо про Грузію. Ну я ж там був в Тбілісі, і побачив, що не все так ідеально як вони показують, але була настільки класна інформаційна кампанія, що самі люди повірили в це. Найцікавіше, що це стимулювало працівників поліції бути кращими. Коли в нас кажуть, що міліція погана, погана, погана, погана. Це коли на дитину постійно кажеж, що воно дурне, то воно дурне і виросте», – запевнив начальник львівської міліції Сергій Зюбаненко.

У сусідній Польщі більше десяти років працювали над тим, щоб змінити стиль роботи поліції та ставлення до неї людей. Зараз правоохоронцям там довіряє більше 70 % населення. Принцип простий. А як його втілити в життя, Україна повинна придумати сама.

«Українська міліція повинна усвідомити, що не суспільство для міліції, а міліція для суспільства. І вони повинні служити цьому народу, якщо вона почне так робити, то зрозуміє, що за кілька років ставлення до них зміниться і міліцію почнуть сприймати позитивно», – розповів екс-заступник Міністра внутрішніх справ Республіки Польща Аркадіуш Лєткєвіч.

Львів'яни вважають – міліція почне виконувати своє завдання лише тоді, коли на неї не впливатиме політика.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук