Праворадикали пообіцяли не зривати заходи Форуму видавців

КультураОльга Перехрест, 12 вересня 201710752
Праворадикали пообіцяли не зривати заходи Форуму видавців
фото ZAXID.NET
Активісти заявили, що не планують вживати неправомірних дій стосовно учасників чи організаторів фестивалю

Представник підписантів листа до Форуму видавців, голова «Духу нації» Юрій Дадак заявив, що жодних провокацій чи інших конфліктів зі сторони праворадикальних та націоналістичних організацій не буде. Активіст подякував організаторам Форуму видавців за те, що ті «прислухались до думки громадськості».

«Я говорю від імені всіх: я вдячний, що ви дослухались до нашої думки. Я можу гарантувати, що всі заходи безпеки, які були анонсовані – вони є зайвими. Ми діємо виключно в правовому полі. В жодному разі ми не планували і не плануємо конфліктів і силових впливів. Ми захищаємо своє. Я особисто захищаю майбутнє своїх доньок і їхнє право на традиційну сім’ю. Я розумію позицію протилежної сторони: вони також захищають свої права. Ми живемо у правовому суспільстві. Ми не дозволимо порушувати прав своїх, але й не намагаємось порушити прав чужих», - заявив Юрій Дадак.

Юрій Дадак виступив від імені організацій, які підписали листа до Форуму видавців
(фото Алекс Колотухіної, Форум видавців)

Нагадаємо, що вчора Форум видавців оприлюднив заяву про те, що організатори та учасники події отримували погрози, зокрема, через книжку «Майя та її мами» авторства відомої правозахисниці Лариси Денисенко. У листі, який підписало п’ятнадцять громадських організацій, дискусію «Чи готова школа говорити з дітьми на складні теми?» та презентацію книжки «Майя та її мами» назвали «прямим посяганням на прищеплення школярам деструктивних принципів, що суперечать цінностям та традиціям, які споконвіку формувались в українських родинах».

Підписанти листа (серед яких: «Сокіл», «Білі горвати», Добровольчий рух «ОУН», Добровольчий український корпус «Правий сектор», Національний корпус Львівщини) вимагали недопущення проведення цих заходів, та додавали, що «у випадку вашої бездіяльності ми будемо змушені самотужки вжити усіх можливих заходів, з метою недопущення проведення відверто провокаційної презентації у Львові».

Презентація книжки мала відбутись у дитячій бібліотеці, однак видавництв «Видавництво» скасувало захід з міркувань безпеки для дітей, які могли бути присутні на презентації. Також видавці виклали книжку для безкоштовного ознайомлення на своєму сайті. Інший захід за участі Лариси Денисенко, який вимагали скасувати, відбудеться без змін. Дискусія на тему «Чи готова школа говорити з дітьми на складні теми?» пройде 14 вересня о 14:00 у «Копальні кави».

Юрій Дадак від імені усіх організацій, які підписали листа, заявив, що гарантує безпеку учасникам та організаторам Форуму видавців.

«Ми несемо повну відповідальність за те, що жодні представники організацій, які підписали лист, не будуть вживати жодних неправомірних дій. У нас немає претензій до жодних учасників Форуму і до організаторів Форуму видавців. Вони виконали наше прохання і ми готові сприяти їм, якщо буде потрібна якась допомога», - додав Юрій Дадак.

Зазначимо, що Юрій Дадак - доцент Національного лісотехнічного університету України. Займається літературною творчістю під псевдонімом Юрій Руф.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук