Правозахисники передали в Гаазький суд матеріали про злочини на Донбасі

Правозахисники передали в Гаазький суд матеріали про злочини на Донбасі

Організація «Міжнародне партнерство з прав людини» 23 жовтня передала в Гаазький трибунал матеріали щодо військових злочинів та злочинів проти людяності в Україні.

Йдеться про зібрання більш ніж 300 свідчень від жертв та свідків таких подій, повідомляє прес-служба організації. Вони були зібрані у рамках проекту, направленого на недопущення безкарності за серйозні злочини під час воєнного конфлікту у Східній Україні.

Координатор та юрист проекту Саймон Папуашвілі під час зустрічі з представниками трибуналу заявив, що загалом було проведено 32 місії та зібрано понад 300 свідчень. Про кожен епізод зібрано супровідну інформацію, додаткові деталі та відомості про можливих злочинців.

За його словами, хоча задокументовано злочини з обох боків конфлікту, все ж переважно йдеться про злочини, які вчинили сепаратисти на підконтрольних їм територіях України.

В свою чергу керівник програми з прав людини та правосуддя у міжнародному фонді «Відродження» Роман Романов розповів про результати та пропозиції кримінальних проваджень, ініційованих українською владою. За його словами, влада України не в змозі забезпечити ефективне розслідування щодо всіх зафіксованих злочинів.

Він підкреслив зокрема недостатньо прозору діяльність українських чиновників на контрольованих сепаратистами територіях, вкрай політизований контекст розслідувань і корінні проблеми у діяльності системи українського правосуддя.

Польовий координатор місії Світлана Валько в свою чергу розповіла, що зібрані докази класифіковані за географічною ознакою і розділені за п’ятьма основними категоріями злочинів: тортури, вбивства, обстріли, позбавлення майна і утримання військовополонених. За її словами, місія розраховує зібрати більше свідчень про злочини з українського боку, коли жертви будуть менш налякані, щоб розповісти про те, що їм довелося пережити.

Місія нагадує, що український уряд 8 вересня 2015 року надав їй юрисдикцію над всіма міжнародними злочинами, вчиненими на території України. На основі зібраних місією матеріалів Гаазький трибунал здійснить первинний огляд ситуації в Україні і може ініціювати повноцінне розслідування міжнародних злочинів, які мали місце у східній Україні.

Міжнародне партнерство з прав людини – незалежна, неурядова організація, заснована в 2008 році в Брюсселі, вона тісно співпрацює з групами громадянського суспільства з різних країн.

Як повідомляв ZAXID.NET, 4 лютого Верховна Рада визнала юрисдикцію Міжнародного кримінального суду в Гаазі щодо вчинення злочинів проти людяності та воєнних злочинів вищими посадовими особами Російської Федерації та керівниками терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР», які призвели до особливо тяжких наслідків і масового вбивства українських громадян.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук