<

Предстоятель УПЦ(МП) – духовний лідер, а не менеджер, – Глава УГКЦ

Наталія Зубрицька, 23 лютого 201215588
Предстоятель УПЦ(МП) – духовний лідер, а не менеджер, – Глава УГКЦ
Блаженніший Святослав Шевчук, Глава УГКЦ

Дуже часто Предстоятеля Церкви оцінюють за ефективністю в управлінні. Це ознаки секуляризації: Церкву сприймають як людську структуру. І коли хтось за станом здоров’я не може виконувати функцій доброго менеджера, тоді декларують, що він не може управляти Церквою. Натомість по-справжньому духовні люди дивляться на таку ситуацію іншими очима. Митрополит Володимир – духовний лідер, а не менеджер.

Про це  в інтерв’ю газеті «День» сказав Глава УГКЦ, Блаженніший Святослав (Шевчук), відповідаючи на запитання про нещодавні події в житті Української Православної Церкви.

Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі УГКЦ, предстоятель УГКЦ порівняв останні місяці життя Папи Римського Івана Павла ІІ з тим, що зараз переживає Блаженніший Володимир. До речі, в них одна і та ж недуга.

«Наприкінці життя Папа дихав через трахіостому, проте не покидав престолу Католицької Церкви. Пригадую, на нього було боляче дивитися: кожне слово приносило страждання. Але для чого він це робив? Щоб свідчити проти загального переконання, що стражденна, немічна людина є тягарем для суспільства. Тому навіть сьогодні, коли Блаженніший Володимир перебуває у лікарні, він залишається духовним лідером своєї Церкви. І ті, які вважають Церкву Церквою, а не людською структурою, повинні його поважати і допомагати йому», – зазначив Блаженніший Святослав.

Глава УГКЦ заявив: «Я мав нагоду з ним зустрічатися. Стежив за його діяльністю як Предстоятеля Церкви і, зрештою, як за духовною особою. Думаю, його духовність буде предметом багаторічного вивчення. Я переконаний, що Блаженніший Володимир – великий скарб не тільки для УПЦ, а й взагалі для християнського світу», – наголосив Предстоятель УГКЦ.

При цьому він пояснив, що вірні Української Греко-Католицької Церкви вважають вірних Української Православної Церкви своїми братами і сестрами. «Нам небайдуже, що відбувається в родині наших братів і сестер», – сказав Глава УГКЦ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук