Прем’єр Чехії закликав прискорити видачу робочих віз українцям

СвітЮлія Поліковська, 4 жовтня 20169431
Прем’єр Чехії закликав прискорити видачу робочих віз українцям
Прем'єр-міністр Чехії Богуслав Соботка підтримує ідею заповнення вакантних посад у технічних галузях українськими фахівцями

Прем’єр-міністр Чехії Богуслав Соботка заявив на з’їзді Союзу чеських працівників промисловості і транспорту, який відкрився в місті Брно у понеділок, що необхідно прискорити видачу робочих віз українцям. Про це повідомило «Радіо Свобода».

«Ми повинні шукати можливості, щоб знайти робітників за кордоном. Зараз на часі, щоб ми в листопаді зібрались разом із працедавцями і знайшли рішення для завезення українців і видачі робочих віз», – сказав Соботка.

Водночас голова Союзу Ярослав Ганак заявив, що чеська промисловість потребує передусім кваліфікованих працівників у технічних галузях.

«Потрібно швидко діяти, тому що низка фірм вже не може виконувати свої замовлення. Якщо ми не можемо знайти працівників удома, то мусимо їх шукати за кордоном. На потрібні тисячі українців, а ринок праці цим не займається», – сказав Ганак.

За його словами, чеська промисловість потребує передусім кваліфікованих працівників у технічних галузях.

При цьому, як повідомляють чеські ЗМІ, голова чеського уряду додав, що належить до тих політиків, які є прихильниками пошуків робочої сили у країнах, що культурою й традиціями близькі Чехії.

Нагадаємо, для заповнення вакансій уряд Чехії схвалив пілотний проект спрощеної процедури працевлаштування спеціалістів з України. Йдеться про полегшення процесу отримання довготермінової робочої візи загалом для 5 тис. українських висококваліфікованих працівників та робітників середньої технічної ланки щороку. Згідно з оприлюдненим урядом механізмом, роботодавець шукає потрібного фахівця, укладає угоду і подає документи в консульську установу. Працівники дипустанови призначають коротку співбесіду з потенційним працівником.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук