Прем’єр Польщі закликала лідерів ЄС не підтримувати переобрання Дональда Туска

СвітАндрій Стець, 8 березня 20175310
Прем’єр Польщі закликала лідерів ЄС не підтримувати переобрання Дональда Туска
фото РАР
Голова Європейської ради Дональд Туск і прем'єр-міністр Польщі Беата Шидло

Прем'єр-міністр Польщі Беата Шидло напередодні саміту написала лист лідерам ЄС із закликом відмовитися від підтримки нинішнього голови Європейської Ради, польського політика Дональда Туска в переобранні на новий термін. Про це повідомляє «Радіо Польща».

Згідно з повідомленням, у листі голови польського уряду - пояснення, чому Польща не може підтримати кандидатуру Дональда Туска, а також чому депутат Європейського парламенту Яцек Саріуш-Вольський є хорошим кандидатом на цю посаду.

Прес-секретар уряду Рафал Бохенек повідомив, що лист написано у зв'язку із завтрашнім самітом Європейського Союзу, де мають ухвалити рішення про вибір голови Європейської ради на черговий термін повноважень, що становить 2,5 роки.

«Також дуже важливим аргументом у цьому листі є проблема, яка може виникнути у зв'язку з вибором кого-небудь на голову Європейської ради всупереч рішенню країни походження цього кандидата. Така нестандартна ситуація навряд чи сприятиме зміцненню взаємин між членами Європейського союзу», - зазначив він.

Зазначимо, що раніше Федеральний уряд Німеччини закликав підтримати кандидатуру польського політика Дональда Туска на другий термін на посаді президента Європейської ради. Зокрема державний міністр у МЗС ФРН Міхаель Рот аргументував, що Туск викликає довіру в керівників держав і урядів багатьох країн-членів ЄС, і тому він має залишитися на своїй посаді на другий термін.

Зазначимо, правоконсервативний уряд Польщі вирішив не підтримувати кандидатуру Дональда Туска на другий термін як президента Європейської ради. Замість нього Варшава пропонуватиме на цю посаду євродепутата Яцека Саріуша-Вольського.

Попередньо очікують, що Туска, чиї повноваження закінчуються 31 травня цього року, переоберуть ще на два з половиною роки на саміті ЄС, який відбудеться 10 березня. Для обрання необхідна кваліфікаційна більшість голосів країн-членів Союзу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук