Президент дозволив жителям окупованих територій вступати до деяких ВНЗ без ЗНО

Президент Петро Порошенко підписав закон про внесення змін до закону України «Про вищу освіту» щодо забезпечення права на здобуття вищої освіти особами, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія України, який Верховна Рада ухвалила 16 травня.

Закон спрямовано на удосконалення механізму правового регулювання суспільно-правових відносин, які виникають під час реалізації права на освіту для осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія України, створення для таких осіб додаткових можливостей щодо вступу на навчання до вищих навчальних закладів.

Закон передбачає, що для осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія та які отримали документ про загальну середню освіту, прийом на навчання до одного з вищих навчальних закладів, розташованих на території Запорізької, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей, здійснюється на конкурсній основі за результатами вступних випробувань у межах установлених квот прийому до вищих навчальних закладів (наукових установ) України. Квоту визначено в обсязі 1 тис. місць державного замовлення, вона розподіляється між зазначеними вищими навчальними закладами у порядку, визначеному Кабінетом міністрів України.

Закон набирає чинності з дня, який іде за днем його опублікування, та вводиться в дію через місяць з дня набуття ним чинності, повідомила прес-служба президента.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук