Президент підписав закон, який спрощує ведення будівельного бізнесу

ЕкономікаРоман Ганкевич, 7 травня 201724340
Порошенко підписав закон, що сприятиме поліпшенню умов ведення будівельної діяльності

Президент підписав закон про спрощення і дерегуляцію господарської діяльності. Очікується, що з новим законом Україні вдасться піднятися у світовому рейтингу простоти ведення бізнесу, де наша країна поки займає 80-у позицію. Про це інформували у прес-службі Адміністрації президента у неділю, 7 травня.

Документом скасовується вимога щодо необхідності отримання вихідних даних та технічних умов від Державної служби України з надзвичайних ситуацій, оскільки проектувальник зобов’яний розробити проектну документацію відповідно до державних будівельних норм та інших нормативно правових документів, де вже враховано такі вимоги.

Зазначеним Законом також вносяться зміни до статті 17 Закону України «Про архітектурну діяльність» шляхом виключення положення щодо можливості проходження професійної атестації громадянами, які не здобули вищої освіти за відповідним напрямом професійної атестації. Це дасть можливість підвищити професійний рівень виконавців робіт у будівництві, що у свою чергу підвищить якість виконуваних ними робіт.

Також Документом визначаються правові умови для удосконалення збору даних державної статистичної звітності щодо прийнятих в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів - функції архбудконролю передано органам місцевого самоврядування, а зобов’ання надавати статистичні дані по цьому напрямку відсутні.

Слід зазначити, що Закон № 2020-VIII, прийнятий Верховною Радою 13 квітня цього року 276-ма голосами народних депутатів, набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Кабінет міністрів протягом місяця має прийняти нормативно-правові акти, необхідні для його реалізації та привести свої нормативно-правові акти у відповідність із зазначеним Документом.

Нагадаємо, Україна в 2016 році покращила свої позиції в рейтингу простоти ведення бізнесу Doing Вusiness, але все ще відстає від країн-сусідів. Для порівняння, в України 80-е місце, Росія займає 40-ву позицію, а Польща на 24 місці.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук