Президент Румунії заявив про намір анексувати Молдову

СвітОлег Онисько, 2 січня 20149283
Президент Румунії заявив про намір анексувати Молдову
Президент Румінії Траян Бесеску

Румунія в 2014 році повинна відкрито заявити, що Молдова є частиною Румунії. Це у виступі по місцевому телебаченню заявив президент Румунії Траян Бесеску.

"2014 має стати роком, коли ми чесно і відкрито заявимо, що Молдова – це румунська земля, – заявив Бесеску. – Ця країна [Молдова] не народилася одночасно з пактом Ріббентропа-Молотова, у неї є історія, культура, мова, пов'язані з Румунією та румунським народом".

У грудні минулого року Бесеску уже заявляв, що возз'єднання двох держав має стати третім національним проектом Румунії після вступу до НАТО та ЄС.

Заяву президента Румунії, повноваження якого закінчуються цього року, розкритикували як у Кишиневі, так і в Бухаресті. Прем'єр-міністр Молдови Юрій Лянке заявив, що подібні заяви дестабілізують політичну ситуацію в країні і можуть "тільки нашкодити". Своєю чергою, прем’єр-міністр Румунії Віктор Понта зазначив, що "необдумані заяви Бесеску про об'єднання двох держав можуть лише перешкодити курсу європейської інтеграції Молдавії і привести там до влади опозиційних комуністів на майбутніх парламентських виборах".

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук